Rzecz o krakusce. Warsztaty o stroju krakowskim dla Krakowiaków i Krakowianek

Redakcja Portalu
2018-11-16
Czym jest katana, kto i dlaczego robił korale chlebowe, jakie wzory znaleźć można na chustach czerwcowych i co mają wspólnego kwiatowe ilustracje Stanisława Wyspiańskiego ze strojami krakowskimi? Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można podczas cyklu warsztatów organizowanych od października do grudnia przez Fundację Od Kultury i ŻyWą Pracownię w ramach projektu „Rzecz o krakusce – warsztaty o stroju krakowskim dla Krakowiaków i Krakowianek”

Na spotkaniach poznając różnorodne techniki rękodzielnicze będzie można odkrywać piękno dawnych strojów z naszego regionu i szukać w nich inspiracji do twórczych działań.

Warsztaty odbywać się będą w ŻyWej Pracowni przy ul. Celnej 5 (zaraz za Kładką o. Bernatka, nieopodal Rynku Podgórskiego) w dwóch grupach wiekowych:

  • spotkania dla dzieci od 8 roku życia - piątki, godz. 16.30-18.30.
  • spotkania dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia - soboty, godz. 10.00-12.00

W programie:

  • 9 i 10.11 - Kwiatowe korony weselne - wianki z bibuły
  • 16 i 17.11 - Grafiki z motywami krakowskimi
  • 30.11 i 1.12 - Tkaniny w motywy z haftów regionalnych i ilustracji Wyspiańskiego
  • 7 i 8.12 - Wycinanki z Krakowiakami i Krakowiankami
  • 14 i 15.12 - Notesy z motywami ze stroju krakowskiego
  • 21 i 22.12 - Torby zdobione w krakowskie motywy kwiatowe


Warsztaty prowadzić będą rzemieślnicy i instruktorzy rękodzieła z ŻyWej Pracowni. Udział w warsztatach jest odpłatny - 10 zł/os. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Na spotkania obowiązują ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy lub mejlowo krakuski@zywapracownia.pl

Partnerami projektu „Rzecz o krakusce" są Szlak Tradycyjnego Rzemiosła, Zupa na Plantach, Przetwórnia Wspomnień, Fundacja ANMA oraz akcja Kraków w Krakusce.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55