Spędźcie Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren!

Redakcja Portalu
2015-05-25
Spędźcie Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren!
Festiwal Filmowy Kino Dzieci i Spinka Film Studio zapraszają w dniach 30.05-3.06 na rodzinną podróż do filmowego świata bohaterów z powieści znanej szwedzkiej autorki. Będziemy rozrabiać wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznamy waleczną Ronję, córkę zbójnika i odwiedzimy malownicze Czerwcowe Wzgórze wraz z Madiką!

Astrid Lindgren to pisarka, której historie przenoszą czytelników w magiczny świat dzieciństwa pełnego humoru i niespodziewanych przygód. Jej powieści nigdy się nie starzeją i wciąż podbijają serca (nie tylko) dzieci na całym świecie. Wielbiciele twórczości szwedzkiej autorki będą mieli niezwykłą okazję, aby obejrzeć kultowe ekranizacje jej książek podczas przeglądu filmowego „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren", który odbędzie się w dniach 30.05-3.06 w warszawskim kinie Muranów i kinach studyjnych w całej Polsce.

Przegląd otworzy adaptacja filmowa jednego z największych klasyków literatury dziecięcej -„Dzieci z Bullerbyn", czyli historia przygód Lisy i jej przyjaciół mieszkających w wiosce, w której dzieci nigdy się nie nudzą. Widzowie przeglądu będą mogli spotkać się z Lisą, Lassem, Bossem, Ollem, Brittą i Anną dwukrotnie, ponieważ w programie znajdą się także „Nowe przygody Dzieci z Bullerbyn". Kolejna propozycja w ramach przeglądu to dwuczęściowa historia przygód Madiki mieszkającej na Czerwcowym Wzgórzu. Miłośnicy leśnych harców w gąszczach i kniejach nie mogą przegapić pokazów filmu „Ronja, córka zbójnika" - historii przygód walecznej dziewczynki, dla której strzelanie z łuku czy unikanie Diabelskiej Czeluści to pestka. W programie przeglądu znajdą się także dwie mniej znane historie Lindgren: „Nils Paluszek" - niezwykła opowieść o chłopcu, który za pomocą magicznej mocy zmniejsza się do rozmiarów skrzata i „Rasmus i włóczęga" - filmowa podróż wrażliwego ośmiolatka, podczas której poznaje, czym jest prawdziwa przyjaźń.

Widzowie przeglądu będą też mogli wziąć udział w weekendowych warsztatach plastycznych oraz w rodzinnym konkursie na kolaż pt. „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren", w którym do wygrania będą książki autorki ufundowane przez wydawnictwa Zakamarki i Nasza Księgarnia.

Szczegółowy regulamin konkursu i harmonogram wszystkich projekcji dostępny jest na stronie http://dzieciakinahoryzoncie.pl/ w zakładce „Astrid Lindgren". Przegląd „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren" odbędzie się w Warszawie i 19 innych miastach. Ta rodzinna przygoda w kinie jest przedsmakiem drugiej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się na przełomie września i października 2015.

Więcej informacji:
www.kinodzieci.pl
www.dzieciakinahoryzoncie.pl
www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55