Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem w Cafe Bajarka

Redakcja Portalu
2011-05-17
Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem w Cafe Bajarka
Tomasz Samojlik to autor uwielbianego przez dzieci cyklu książek o Żubrze Pompiku. To nie tylko badacz, naukowiec, ale również autor książek dla dzieci jak i ilustrator. Recenzje jego książek można było przeczytać w Przekroju, Gazecie Wyborczej, a ostatnio wśród doborowego towarzystwa Żubr Pompik czytany był na kanale Mini mini.

A kim jest sam Żubr Pompik? To żuberek który urodził się jesienią, nieco później niż jego kuzyni, którzy przyszli na świat wiosną i teraz byli już duzi, samodzielni i pewni siebie.

Pompik był najmniejszy z całego stada i nie bardzo miał się z kim bawić... Ale nie myślcie, że to smutna historia. Pompik to wyjątkowy żubr: dociekliwy i ciekawy świata, przyjacielski, chętny do pomocy. Szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje.

Jeśli chcecie nauczyć się rysować Pompika, dowiedzieć się dużo o żubrach- ich zwyczajach, upodobaniach kulinarnych to zapraszamy z rodzicami do Cafe Bajarka w najbliższą sobotę.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Samojlikiem - 21 maja sobota o godzinie 13.00 w Cafe Bajarka pl. Inwalidów 8/3

Dla wytrawnych badaczy przyrody i rysowników żubra Pompika przewidziano specjalne nagrody.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55