Spotlight kids

Redakcja Portalu
2012-11-12
Spotlight kids

Sztuka współczesna dla najmłodszych odbiorców.

SPOTLIGHT KIDS
platforma promocji sztuki współczesnej dla dzieci z udziałem artystów: BOWNIKA, Krzyśka OSTROWSKIEGO i Agnieszki GRODZIŃSKIEJ

SPOTLIGHT KIDS to wydarzenie dzięki któremu, zarówno dorośli jak i dzieci, na kilka godzin przeniosą się do świata sztuki współczesnej. Warsztaty i spotkania z artystami, specjalnie przygotowane wystawy prac dla młodych odbiorców, sklepik ze sztuką, kącik malucha i brunch dla rodziców i ich pociech,to tylko część atrakcji jakie organizatorzy zrealizują podczas drugiej odsłony - SPOTLIGHT KIDS, która tym razem odbędzie się w magicznych wnętrzach Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Celem platformy SPOTLIGHT KIDS jest poszerzanie wiedzy na temat sztuki współczesnej wśród jej najmłodszych odbiorców.Jednym z kluczowych działań realizowanych przez platformę jest organizacja warsztatów pod nazwą SZTUKOSTWORY z uznanymi artystami. Tym razem do współpracy organizatorzy zaprosili twórców z różnych dziedzin sztuki: fotografii, malarstwa/instalacji oraz komiksu. Jest to długoterminowy projekt tworzony przez artystów, pedagogów i pasjonatów sztuki współczesnej.

18 listopada pomiędzy godziną 12:00 a 18:00 warszawska Akademia Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu, która jest partnerem projektu, stanie się centrum sztuki współczesnej dla najmłodszych i ich rodziców. Specjalnie zorganizowano cykl warsztatów twórczych - SZTUKOSTWORY, które poprowadzą znani polscy artyści: BOWNIK (fotograf), Krzysztof OSTROWSKI (grafik, twórca komiksów, muzyk, lider grupy Cool Kids of Death) oraz Agnieszka GRODZIŃSKA (malarka, autorka instalacji).Podczas warsztatów najmłodsi nie tylko poznają dzieła i twórców sztuki współczesnej, ale również będą mogli ją współtworzyć.

Tematami warsztatów będą:

- SKIEROWANE DO DZIECI W WIEKU OD 6 DO 10 LAT:
„Animuj się"- prowadzenie BOWNIK
"I Ty zostaniesz Supermanem" - prowadzenie Krzysztof OSTROWSKI
„Printermedium"- prowadzenie Agnieszka GRODZIŃSKA
Czas trwania warsztatów - 90 minut
Udział w każdym z warsztatów jest płatny - 20 zł od osoby
Zapisy: sztukostwory@spotlightart.pl

- SKIEROWANE DO DZIECI 3+
„Tata reporter" i „ Zaczarowana wigilia"
Warsztaty literacko-muzyczne - prowadzenie Sergiusz Pinkwart
Czas trwania - 2 x 90 minut
Udział bezpłatny
Zapisy: sztukostwory@spotlightart.pl

Tym razem w ramach platformy SPOTLIGHT KIDS przygotowano wystawę artystów biorących udział w tej edycji SPOTLIGH KIDS. Obrazy zawieszone będą na poziomie wzroku młodych odbiorców, a po ich obejrzeniu będzie można spotkać się z autorami. Specjalnie dla rodziców i młodszych uczestników SPOTLIGHT KIDS, Sergiusz Pinkwart, dziennikarz, aktor i podróżnik przygotował warsztaty literacko-muzyczne na podstawie książek swojego autorstwa „Tata reporter" i „Zaczarowana wigilia". Przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych a w szczególności z wydziałem grafiki organizatorzy przygotowali sklepik ze sztuką, gdzie będzie można nabyć prace artystów. Na dorosłych czekać będą gry i zabawy oraz specjalnie na tą okazję przygotowane, przez restauracje Szklarnia, pyszne całodniowe menu.

 

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55