Świętujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Redakcja Portalu
2011-11-25
Świętujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny!!! Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów urodził się 109 lat temu w USA i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. 25 listopada mamy okazję kolejny raz uczcić jego urodzinowe święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Mało kto wie, że swój wkład w powstanie tego pluszaka ma sam Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt.

W 1902 roku Prezydent wraz ze swą świtą wybrał się na łowy. Jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Roosevelt nie zgodził się na jego odstrzelenie. „The Washington Post" opublikował rysunek upamiętniający to wydarzenia. Był on inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchona. Zaczął on produkować misie nazywając je na cześć Prezydenta „Teddy Bear".

Maluchy na całym świecie pokochały tego pluszaka.

Niedźwiadki stały się głównymi bohaterami najpopularniejszych bajek. W Wielkiej Brytanii karierę zaczął robić Kubuś Puchatek, w Stanach Zjednoczonych Miś Yogi, natomiast w Polsce w latach '70 powstał Miś Uszatek. Dziś pluszowy niedźwiadek jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Które dziecko nie posiada choć jednej takiej maskotki? Misie są także inspirującym motywem dla producentów zabawek. Kubki, foteliki, ręczniczki - wszystko z wyrysowanymi misiowymi postaciami. Ponadto dla wszystkich małych fanów niedźwiadka, projektanci marki Niño stworzyli specjalną kolekcję pościeli inspirowaną tą maskotką (więcej na stronie www.nino-espana.pl). Teraz nasi najmłodsi mogą cieszyć się swoim ulubieńcem także podczas zabaw na łóżku, czytania bajek czy wieczornego szykowania się do snu. O ile bohaterowie najnowszych bajek są zazwyczaj chwilowymi gwiazdami, „Teddy Bear" jest zabawką ponadczasową.

Kolejnych 100 lat, Misiu!

Źródło: Nino
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55