Szermierze pod Wawelem!

Redakcja Portalu
2014-02-05
Szermierze pod Wawelem!
Adres: Kraków Data eventu: sobota, 8 luty, Start: 10:00 niedziela, 9 luty, Start: 10:00 Wstęp: wstęp wolny

Szermierze pod Wawelem!

Już w najbliższy weekend zapraszamy na sportowe emocje na najwyższym poziomie, czyli Puchar Europy Kadetów w Szpadzie - Trofeum Smoka Wawelskiego!

Najpierw młodzi adepci fechtunku skrzyżują szpady w walkach eliminacyjnych w Centrum Sportu Bronowianka (w sobotę - chłopcy, w niedzielę - dziewczęta), a następnie - w godzinach popołudniowo-wieczornych - najlepsi z nich stoczą walki finałowe w Galerii Krakowskiej. Zapowiada się wyjątkowo emocjonujący weekend! Zarówno z powodu wyjątkowej rangi imprezy, która odbywa się w Krakowie dopiero po raz drugi (pierwszą edycję PE Krakowski Klub Szermierzy zorganizował w lutym 2013 roku). A także dlatego, że do udziału w Pucharze zgłosiło się ponad 200 zawodników, reprezentujących 19 państw (w tym Japonię, Ghanę i Egipt!).

Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dodatkowych dla publiczności zgromadzonej w Galerii Krakowskiej - przed rozpoczęciem finałów program imprezy przewiduje liczne pokazy, które przybliżą specyfikę dyscypliny, jej odmiany i historię. Będzie można też wziąć udział w lekcji pokazowej i zobaczyć jak wygląda świat zza szermierczej maski, a także kibicować najmłodszym w mini-turnieju dla dzieci oraz poznać tajniki japońskiej szermierki tradycyjnej. Sportowym emocjom towarzyszyć będą roztańczone dzieci i młodzież z Nowohuckiego Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

Program Pucharu:

8 lutego 2014 r. (sobota) - szpada chłopców
Godz. 10.00 - walki eliminacyjne (KS Bronowianka)
Godz. 14.00 - pokazy sportowo-artystyczne (Galeria Krakowska)
Godz. 18.00 - walki finałowe (Galeria Krakowska)

9 lutego 2014 r. (niedziela) - szpada dziewcząt
Godz. 10.00 - walki eliminacyjne (KS Bronowianka)
Godz. 14.00 - pokazy sportowo-artystyczne (Galeria Krakowska)
Godz. 17.00 - walki finałowe (Galeria Krakowska)

 

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55