Taniec z Niemowlętami w Chustach - Kraków

Redakcja Portalu
2011-06-27
Taniec z Niemowlętami w Chustach - Kraków
Taniec był niegdyś nieodłączną formą życia społecznego, towarzyszył ludziom gdy chcieli porozumieć się z Niebiosami, Ziemią, Ogniem, Powietrzem i sami ze sobą. Tańczono by wyrazić swoje uczucia: radości, gdy zakładano rodziny, na świat przychodziły dzieci, panował dobrobyt ale także smutku, kiedy żegnano bliskich, dzielono się troskami i chorobą. Taniec pomagał zagrzewać wojowników do walki, gdy wyruszali na wojnę i jednoczył ludzi kiedy z niej wracano. Taniec pomagał odnaleźć bliskość między ludźmi, odczuć co to znaczy wspólnota i wyrażać siebie jaśniej niż czasem czynią to słowa.

„Wszystko co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem, wtedy jest to proste i łatwe”

Zajęcia dla mam gotowych na spotkanie z sobą, swoim dzieckiem i innymi mamami w tańcu. Tańczymy przy dźwiękach muzyki różnych kultur. Tańczyć można z dzieckiem w chuście lub nosidle albo zapewnić maluchowi przestrzeń do zabawy na podłodze. Dzieci biorące udział z zainteresowaniem przyglądają się tańczącym uczestniczkom a zawiązane w chuście doznają szczególnej bliskości ze swoimi mamami.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o naukę tańców: regionalnych, tańców w kręgu, a także techniki relaksacji i elementy terapii tańcem. Poziom energii wzrośnie nam przy rytmicznych podskokach tańców szkockich, irlandzkich, greckich, uspokojenie znajdziemy w dostojnych krokach tańców izraelskich, francuskich, Tańczymy nie tylko po kole, ale także w parach i w rzędach, liniowo, sięgając do tradycji narodowych, do korzeni naszych praprzodków i do samych siebie.

Prowadząca Maja Strzelecka. Spotkania w piątki w godz. 16.00 – 16.45.

Na zajęcia proszę zabrać wygodny strój - można tańczyć boso.

Oprócz tańców ze wszystkich stron świata zachęcam do ćwiczeń muzyczno-ruchowych, improwizacji ruchowo-tanecznych, ćwiczeń oddechowych, relaksacji, automasażu, ćwiczeń z elementami tańca współczesnego, analizy ruchu Labana czy Wroniki Sherborne. Wszystko po to, aby lepiej poczuć, uelastycznić nasze ciało i odblokować napięcia, które w nim są.

Dane kontaktowe:

Instytut Świadomego Rodzicielstwa, ul. Biskupia 18, Kraków
tel/fax: 12 633 96 67, 609 108 108
e-mail: instytut@kcz.org.pl

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55