Targi zabawek etno, eko i edu w Warszawie

Redakcja Portalu
2011-05-06
Targi zabawek etno, eko i edu w Warszawie
Zapraszamy na targi ciekawych zabawek ekologicznych i edukacyjnych, inspirowanych sztuką ludową oraz etniczną. Podczas trwania targów komisja zakupów muzealnych oraz grono ekspertów składające się z muzealników, edukatorów uznanych projektantów, dziennikarzy zajmujących się tematyką dziecięcą, propagatorów idei twórczego wychowania i edukacji najmłodszych wybierze najciekawsze projekty.

W programie:

  • targi zabawek - doskonała okazja do wybrania wyjątkowego prezentu z okazji Dnia Dziecka
  • animacje i atrakcje dla dzieci - obiecujemy świetną zabawę
  • prezentacje multimedialne, pokazy ciekawych, rozwijających wyobraźnię zabawek

Więcej informacji: zabawki@ethnomuseum.pl

* TWORZENIE ETNOKOLEKCJI 2011

W Państwowym Muzeum Etnograficznym znajduje się jeden z najbogatszych zbiorów strojów, tkanin i sztuki ludowej w europejskich muzeach. Utworzenie kolekcji tekstyliów, akcesoriów, biżuterii, zabawek oraz sztuki użytkowej inspirowanych zdobnictwem i technikami wykorzystywanymi w kulturach tradycyjnych, ma na celu udokumentowanie kulturowego zjawiska zwanego etnodesignem, które zaznacza się silnym trendem w światowym wzornictwie. Po wytypowaniu i merytorycznym uzasadnieniu przydatności obiektu w ETNOKOLEKCJI, każdy z nich zostanie opatrzony numerem inwentarzowym, szczegółowym opisem i zyska dokumentacje fotograficzna. W karcie katalogowej znajdzie się również notka o autorze. W swoim nowym życiu obiekty będą starannie przechowywane i konserwowane, tak by mogły przez lata służyć zarówno badaczom jak i zwiedzającym.

Ważne informacje :

Miejsce : Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1
Data : Niedziela, 22 maja, godz. 10:00 - 17:00
Wstęp : 5 zł (dzieci wstęp wolny)

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55