Teatr cieni w Jankach

Redakcja Portalu
2015-02-04
Teatr cieni w Jankach
Magiczna gra świateł i muzyki, następujące po sobie obrazy komentowane przez narratora – tak w skrócie można opisać teatr cieni. Dla wszystkich zainteresowanych tym niezwykłym widowiskiem IKEA Janki wspólnie z Fundacją Chlorofil przygotowała bezpłatne spektakle, które odbędą się 7 lutego w godzinach 11.00 – 15.00.

Zapoczątkowany w Chinach teatr cieni jest rodzajem widowiska, w którym publiczność obserwuje cienie rzucane na ekranie przez figury, lalki lub aktorów. Tworzy to specyficzny, tajemniczy nastrój. Wszyscy, którzy 7 lutego odwiedzą IKEA Janki będą mogli doświadczyć tej niezwykłej atmosfery stworzonej przez grę świateł i cieni. Piętnastominutowe spektakle będą obywały się co godzinę między 11.00 a 15.00 na pierwszym piętrze (w dziale sof) sklepu IKEA Janki. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr cieni przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych mieszkańcach Warszawy, a także ich rodzicach. Motywem przewodnim spektakli jest opowieść o świecie, nie tylko tym pięknym i przyjaznym, ale także trudnym, niebezpiecznym. Opowieść o miejscach, gdzie ludzie uciekają przed wojną, brakuje im jedzenia, wody, światła - tłumaczy Nelly Osiecka, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Janki

Organizatorzy chcą za pośrednictwem gry cieni w sposób symboliczny pokazać obrazy jakie można zobaczyć w namiotach obozu dla uchodźców przy włączonym świetle. Sobotnie spektakle mają bowiem na celu wsparcie kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców" w ramach której 1 euro ze sprzedaży każdej żarówki LED przekazywane jest na pomoc uchodźcom. Zebrane środki zostaną wykorzystane głównie na zakup oświetlenia do obozów dla uchodźców na całym świecie, które znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz warunków życia przebywających tam osób. Fundusze będą też przeznaczone na tworzenie i wdrażanie rozwiązań wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych, a także rozwój edukacji w tych obozach. Tegoroczna, druga edycja kampanii potrwa od 1 lutego do 28 marca.

Filmy na temat kampanii:
www.youtube.com/watch?v=Gd_jP9ZaxeQ
www.youtube.com/watch?v=z59yAQGz3aY
________________________________________

Kontakt dla mediów:
Nelly Osiecka, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju
mail: nelly.osiecka@IKEA.com

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55