Urlop Ojcowski. info – stwórz z nami nowy model ojcostwa

Redakcja Portalu
2011-09-08
Urlop Ojcowski. info – stwórz z nami nowy model ojcostwa
Od 1 stycznia 2010 r. pracownikowi – ojcu wychowującemu dziecko przysługuje prawo do urlopu ojcowskiego. Niestety, jak pokazują statystyki, do tej pory niewielu pracujących ojców skorzystało z tego przysługującego im prawa. Powodów jest wiele - niska świadomość własnych praw, brak rzetelnego źródła wiedzy, niezrozumiałe przepisy... UrlopOjcowski.info to nowy, niekomercyjny portal, który powstał aby podnieść świadomość i promować urlop ojcowski wśród pracowników i pracodawców.

Urlop Ojcowski. info - wszystko na temat urlopu ojcowskiego

Na początku września pod adresem www.urlopojcowski.info zadebiutował nowy portal, którego celem jest inspirowanie oraz przekonywanie mężczyzn do stania się bardziej zaangażowanymi  w wychowanie dzieci - ojcami. Urlop Ojcowski. info to szereg przydatnych informacji na temat urlopu ojcowskiego, nowych przepisów o urlopach rodzicielskich oraz aktywnego rodzicielstwa ojców.

Podane w atrakcyjnej formie informacje na temat urlopu ojcowskiego podparte są rzetelnymi poradami prawnymi, przydatnymi aplikacjami oraz możliwością wglądu w „ojcowskie" doświadczenia innych rodziców. Mimo że portal kierowany jest przede wszystkim do pracujących ojców, swoje miejsce znajdą tu również pracujące mamy i pracodawcy poszukujący aktualnych danych z zakresu prawa pracy.

Portal wyposażony został w szereg przydatnych pracownikom i pracodawcom narzędzi, m. in. kalkulator urlopu ojcowskiego i macierzyńskiego oraz wzory wniosków do ściągnięcia i samodzielnego wypełnienia. Projekt zrodził się z inicjatywy Międzynarodowej Fundacji na Rzecz Promocji Zdrowia  i Rozwoju Nauki, a współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Urlop Ojcowski. info to odpowiedź na wszystkie wątpliwości przyszłych lub obecnych ojców.

Więcej informacji o projekcie na: www.urlopojcowski.info
Zapraszamy również na Facebooka: http://www.facebook.com/urlopojcowski

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55