„Uszyj Jasia” w IKEA Janki

Redakcja Portalu
2014-02-25
„Uszyj Jasia” w IKEA Janki
Nowe osoby, nieznane miejsce, czy strach przed leczeniem – to częste obawy dzieci związane z pobytem w szpitalu. Z myślą o ułatwieniu maluchom trudnego czasu spędzonego w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie powstanie 400 kolorowych poszewek na poduszki, które zamienią pokoje w dziecięcą krainę. Wielkie szycie poszewek odbędzie się już 1-go marca 2014 roku w godz. 11.00-20.00 w IKEA Janki podczas kolejnej edycji akcji „Uszyj Jasia”. Na wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, którzy zechcą pomóc czekają igły, maszyny do szycia i kolorowe tkaniny!

Instytut Matki i Dziecka przy ulicy Kasprzaka 17a zna niemal każde dziecko i rodzic z okolic Warszawy. W tym miejscu od ponad 60 lat nieprzerwanie lekarze walczą o zdrowie oraz radość małych pacjentów. To właśnie z myślą o nich 1-go marca w IKEA Janki w godz. 11.00-20.00 mieszkańcy Warszawy w ramach akcji „Uszyj Jasia" stworzą ponad 400 kolorowych poszewek na poduszki. Dzięki nim dzieci łagodniej zniosą stres związany z bólem i z badaniami lekarskimi.

Pomysłodawczynią akcji „Uszyj Jasia" jest Natalia Bielawska, mama 3-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Akcja powstała spontanicznie, kiedy podczas pobytu z synkiem w jednym z krakowskich szpitali Pani Natalia zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poduszek. Efekty akcji oraz radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Pani Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. W ciągu roku, dzięki pomysłodawczyni akcji oraz zaangażowaniu innych osób, ponad 3000 poszewek trafiło do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.

Chcemy w ten sposób pokolorować dziecięce sny i tym samym ułatwić dzieciom trudny pobyt w tych placówkach. Cieszę się, że w trosce o dobro małych pacjentów IKEA Janki przyłączyła się do naszej akcji - mówi pomysłodawczyni „Uszyj Jasia".

Uszyte jaśki IKEA Janki przekaże małym pacjentom oraz oddziałom Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest dzieciom, znajdującym się w szpitalu, dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do tej akcji. Kolorowe poszewki sprawią, że maluchom łatwiej będzie pokonać strach i tęsknotę za bliskimi - mówi Karol Barcal z IKEA Janki.

Akcja „Uszyj Jasia" odbędzie się w Dziale Jadalnia IKEA Janki 1-go marca w godz. 11.00 - 20.00. IKEA zapewnia maszyny i akcesoria do szycia oraz tkaniny. W miarę możliwości prosimy o zabranie ze sobą maszyn do szycia.
________________________________________
Więcej informacji udziela:
Karol Barcal
Local Marketing Manager IKEA Janki

e-mail: marketing.janki@ikea.com

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55