Warsztaty bajkoterapeutyczne - Czytanki & Psychoedukacja

Redakcja Portalu
2014-10-14
Warsztaty bajkoterapeutyczne - Czytanki & Psychoedukacja
Witamy na najbardziej niespodziankowych zajęciach, na jakich kiedykolwiek byliście! Raz w miesiącu spotykamy się, aby czytać mądre książki, rozmawiać o nich i o tym, jak ważne przesłanie niosą za sobą. Dyskutujemy, zastanawiamy się, otwieramy głowy na nieograniczony świat wyobraźni.

Na każdym spotkaniu czeka na nas jedna książka - starannie wybrana spośród nowości czytelniczych w danym miesiącu. Aż do dnia spotkania nie wiadomo, co nią będzie: może bajka o walczących księżniczkach i romantycznych rycerzach, może opowieści o strachach z wielkimi oczami, a może pełna mądrości opowieść o spełnianiu marzeń?

Warsztaty czytankowe to profesjonalne zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci połączone z elementami bajkoterapii. Połowę czasu poświęcamy samej książce, a przez pozostały czas dzieci podejmują różne aktywności i ćwiczenia psychoedukacyjne mające pomóc im nie tylko w zrozumieniu samej książki, ale przede wszystkim w uwierzeniu w mądre i prawdziwe rzeczy: szacunek, wiarę we własne możliwości, otwarcie się na marzenia i uwierzenia, że to, co robią i jak myślą, jest ważne. Oraz że każdy może myśleć po swojemu, bo to jest dobre.

Program warsztatów bajkoterapeutycznych został opracowany przez zespół psychologów, w tym psychologów dziecięcych. Na zajęciach wykorzystujemy nowości wydawnicze, które w danym miesiącu mają swoją premierę. Część praktyczna zajęć ma za zadanie, w zależności od wieku: pobudzić dziecięcą wyobraźnię, logiczne myślenie, uspołecznienie, zdolności manualne oraz umocnić wiarę w siebie i własne możliwości. Podczas zajęć korzystamy z profesjonalnych technik psychoedukacyjnych dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dzieci.

Termin:

środa 22 października 2014, godzina 17.30

Lokalizacja:

Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1 (Rynek), Kraków. Parking w przyległych do ul. Długiej uliczkach.

Godziny & grupy wiekowe:

Środa, godzina 17.30.

Dolna granica wieku to 3 lata. Dzieci młodsze tylko po indywidualnej wcześniejszej konsultacji. W przypadku dużej liczby zapisów zróżnicowanych wiekowo dzieci, dzielimy się na dwie lub więcej grup wiekowych.

CZAS TRWANIA:

Około 1 godziny.

Koszt:

35 zł/dziecko (w cenie: profesjonalne zajęcia prowadzone pod okiem psychologa z wykorzystaniem technik psychoedukacyjnych oraz bajkoterapeutycznych, dostosowanych do wieku, potrzeb i rozwoju uczestników oraz wszystkie materiały i sprzęty potrzebne w części praktycznej).

Zniżki:

Karnet zniżkowy na 3 spotkania w cenie 90 zł (30zł/osobę) lub na 4 zajęcia w cenie 120 zł.

Zapisy:

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, dzieci wcześniej niezapisane lub zapisane bez potwierdzenia z naszej strony nie są uwzględnione na liście. Zapisów można dokonywać telefonicznie/smsowo: 791 487 666 w dni powszechnie w godzinach 10-18, mailowo: sztuka@dzieciakiwformie.pl

Więcej informacji: http://dzieciakiwformie.pl/bajkoterapia/

ZASTRZEŻENIE

Pomysły i opisy są autorskie. Zabrania się ich kopiowania. Autorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w harmonogramie najpóźniej na 2 tygodnie przed datą planowanych warsztatów, ze względów od siebie niezależnych lub w przypadku wcześniejszego ustalenia z rodzicami dzieci uczestniczących w kursie zmiany terminu/godziny.

Prowadząca:

Joanna Mentel - psycholog, dziennikarka i jednoosobowa chodząca burza mózgów. Rozkochana w książkach, dobrej literaturze i mądrych dziecięcych książkach. Hołdująca przekazywaniu dzieciom mądrych i prawdziwych wartości oraz edukowaniu dzieci poprzez dopasowanie aktywności do ich zainteresowań.
Twórczyni najbardziej apetycznego wśród książkowych i najbardziej oczytanego wśród kulinarnych blogu Book me a Cookie (bookmeacookie.pl), który w 2011 roku zdobył tytuł Literackiego Bloga Roku, a w 2012 roku był nominowany do nagrody Papierowy Ekran dla najlepszych serwisów o książkach. Ma kreatywne podejście do życia, niewyczerpane pokłady energii i głowę pełną pomysłów. Recenzuje książki i pisze felietony literackie. Współpracuje z największymi polskimi wydawnictwami, m.in.: Wydawnictwem Literackim, Znakiem, Agorą, Dwiema Siostrami, Naszą Księgarnią.

 

Źródło: www.miastodzieci.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55