Warsztaty Familijne w Koperniku

Marta Czajka
2011-09-12
Warsztaty Familijne w Koperniku
Centrum Nauki Kopernik zaprasza wszystkie dzieci w niezwykłą podróż do tajemnic wiedzy. Skąd się bierze prąd? Gdzie jest schowana muzyka na płycie CD? Dlaczego wiatr dmucha, kiedy chce? Dlaczego w słuchawce telefonu słychać osobę przebywającą bardzo daleko? To tylko nieliczne zagadki, które można rozwiązać podczas warsztatów familijnych. Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymują materiały uzupełniające, które umożliwiają przeprowadzenie kolejnych doświadczeń samodzielnie w domu.

Do 25 września 2011 roku zajęcia będą odbywać się pod tym samym hasłem - "Co się dzieje ze śmieciami?".

Dzieci poznają odpowiedź na to jaka jest droga śmieci po wrzuceniu ich do kosza. Postarają się zrozumieć, co to jest recykling. Zobaczą, jak należy segregować odpadki, by Ziemi było lżej. Sprawdzą, co można zbudować z tego, co wyrzucamy i przekonają się, że śmieci mogą być całkiem zabawne. Dowiedzą się też, co się stanie z naszą planetą, jeżeli będziemy beztrosko wyrzucać śmieci.

Wstęp na warsztaty – po uprzednim zapisaniu się telefonicznym pod numerem 22 596 41 00.

Zapisy ruszają w każdy poniedziałek poprzedzający najbliższe warsztaty. Uwaga! Można zapisać się tylko na najbliższe zajęcia; nie ma możliwości rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem.

Warszawa, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Centrum Nauki Kopernik
Data: soboty i niedziele, godz. 10:30 - 12.00 i 13:00 - 14:30
Wstęp: dziecko - 20 zł, rodzic/opiekun - 10 zł

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55