Wykład wprowadzający "Jak nie pozbawić dziecka geniuszu"

Redakcja Portalu
2011-06-08
Wykład wprowadzający
W małym dziecku płonie nieograniczona żądza zdobywania wiedzy. Możemy ją zwielokrotnić stwarzając dziecku nieograniczone warunki rozwoju. Kojarząc naukę z chodzeniem do szkoły, zapomnieliśmy, że nauka jest najlepszą w życiu zabawą. Małe dzieci chcą się uczyć tak bardzo, że nie potrafią odróżnić zabawy od nauki. Do czasu, gdy my dorośli nauczymy je, że jest inaczej.

Instytut Rozwoju Małego Dziecka - od poczęcia do 8 roku życia

Wykład wprowadzający jest przeznaczony dla uczestników pierwszych zajęć Uniwersytetu Rodziców. Jest on integralną częścią pierwszych wybranych zajęć i nie jest dodatkowo płatny. Udział w nim jest niezbędny, aby zrozumieć wybrane zajęcia. Ponieważ metoda "Cudowne Dziecko" wynika z biologicznego rozwoju mózgu człowieka, dlatego niezwykle ważne jest zrozumienie, jak rozwija się mózg dziecka. Informacje te prezentowane są w sposób bardzo przystępny, obrazowy, a nawet zabawny. Dzięki temu dowiadujecie się Państwo, jakie naturalne zdolności posiada dziecko oraz jak postępować, aby zdolności te zachować i rozwijać.

Wykład wprowadzający omawia:

  • rys historyczny metod stymulacji dzieci,
  • osiągnięcia największych ośrodków światowych,
  • rozwój mózgu człowieka,
  • dlaczego warto tak wcześnie poświęcać dziecku wiele czasu,
  • naturalne wrodzone zdolności wszystkich małych dzieci, wynikające z odmiennej niż u osób dorosłych pracy mózgu,
  • różnice w prawopółkulowym i lewopółkulowym sposobie uczenia się,
  • czym różni się budowa mózgu i sposób uczenia się dzieci do 3 lat, między 3-6 lat oraz u dzieci starszych.

Dzięki temu możecie Państwo sami odpowiedzieć sobie na wiele pytań, które Państwa nurtują

Bogatsi o tę wiedzę podczas zajęć "Cudowne czytanie" oraz "Cudowna matematyka" układacie Państwo pod okiem wykładowcy program nauki. Wiecie też, jakich efektów nauki i kiedy się spodziewać oraz jak modyfikować pierwotne schematy pod kątem własnego dziecka, jego wieku, temperamentu i zainteresowań. Wykład wprowadzający trwa 3,5 do 4 godzin. Najczęsciej odbywa się on w piątek o godzinie 17 w przeddzień weekendu zajęć Uniwersytetu Rodziców. Sporadycznie poprzedza on bezpośrednio wybrane zajęcia. Uczestnicy zajęć Uniwersytetu Rodziców biorą udział w wykładzie wprowadzającym tylko raz, bezpośrednio przed pierwszymi zajęciami. Wybierając kolejne zajęcia, przychodzą bezpośrednio na wybrany temat, bez konieczności powtarzania wykładu. Wykład wprowadzający nie może być rozpatrywany jako osobne zajęcia. Jednakże jeśli nasi stali klienci chcieliby zaprosić na wykład członka rodziny lub przyjaciela, jest to możliwe w ramach wolnych miejsc, za dodatkową opłatą 35 zł. Kwota ta jest odliczana, jeśli uczestnik zdecyduje się na wzięcie udziału w późniejszych zajęciach.

Zadźwoń, jeśli chcesz wiedzieć więcej: 022 292 31 42 lub 501 184 420

Termin: 10 czerwca, godz. 17

Instytut Rozwoju Małego Dziecka, ul. Elektoralna 15, Warszawa

Źródło: Cudowne dziecko
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55