Wypełnij PIT 2012 i oddaj 1% dla niepełnosprawnych dzieci - Fundacja Hipoterapia

Redakcja Portalu
2013-04-11
Wypełnij PIT 2012 i oddaj 1% dla niepełnosprawnych dzieci - Fundacja Hipoterapia
Twój 1 % to najprostszy sposób podzielenia się z tymi, którzy bardzo potrzebują Twojej pomocy. Wypełnij PIT z pomocą profesjonalnego programu i przekaż 1 % dla Fundacji Hipoterapia.

Korzystając z profesjonalnego programu, który udostepniła firma Podatnik.info, wspierasz działanie Fundacji Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, która nieprzerwanie działa już od 1989 roku - pomagając w tym czasie tysiącom dzieciaków. Nie zmarnuj swojego 1% - oddaj swój kawałek PIT na Fundację Hipoterapia.

Zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczeń PIT - http://pit.fundacja-hipoterapia.pl/


Jak działa program?

Darmowy program online umożliwia poprawne wypełnienie druku PIT w 5 minut! Wystarczy, że odpowiesz na przygotowane pytania, a kreator sam wybierze i odpowiednio wypełni Twój PIT.

Możesz również szybko pobrać odpowiednie druki i wypełnić je samodzielnie.

Program umożliwia wydruk gotowych do wysyłki, uzupełnionych PIT-ów, a także daje możliwość natychmiastowej wysyłki elektronicznej do wybranego Urzędu Skarbowego.

 

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na:

  • Finansowanie kompleksowej terapii dla ponad 90 dzieci
  • Organizacja zajęć z hipoterapii dla naszych podopiecznych
  • Prace nad remontem i wyposażeniem hali zajęciowej
  • Prowadzenie zajęć z terapii sztuką dla naszych podopiecznych

 

Nie zmarnuj swojego 1% - oddaj swój kawałek PIT na Fundację Hipoterapia.

O Fundacji Hipoterapia

Nasza Fundacja skupia się na wdrażaniu modelu kompleksowej rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Jesteśmy jedną z najstarszych organizacji pozarządowych działających w Polsce.

NASZA FUNDACJA istnieje 23 lata (od 1989 r.), a zajmuje się wszelkimi zagadnieniami związanymi z hipoterapią i rehabilitacją konną. Koncentrujemy się na modelu kompleksowej rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych wspomaganej przez hipoterapię oraz terapię rodziny. Prawie połowa spośród naszych 98 podopiecznych stanowią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, pozostali to pacjenci z wieloraką niepełnosprawnością, przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, zespołem Downa, autyzmem, opóźnieniami rozwoju psychoruchowego, nadpobudliwością i zaburzeniami emocjonalnymi.

 

Szczypta historii...

Pierwsze 10 lat działalności poświęciliśmy na popularyzowanie metody hipoterapii, jako uniwersalnej formy rehabilitacji wieloprofilowej, której unikalność polega na jednoczesnym oddziaływaniu ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym.

W tym czasie podejmowaliśmy szereg akcji mających znaczenie dla rozwoju całego ruchu hipoterapeutycznego w Polsce, m. in. inicjując w 1992 r. powołanie do życia Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego i organizując jego zjazd założycielski, nawiązując pierwsze kontakty zagraniczne (The Therapeutic Riding for the Disabled International, FENTAC, NARHA), publikując polskojęzyczne wydawnictwa poświęcone hipoterapii.

Od 2000 r. skupiamy się na wdrażaniu modelu kompleksowej rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, która jest wspomagana m.in. przez hipoterapię oraz terapię rodzin.

Naszym głównym celem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym w rozwoju psycho-ruchowym oraz społecznym.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55