Wystawa "Dzieci Wyspy"

Redakcja Portalu
2013-09-05
 Wystawa
Adres: Warszawa, ul. Pańska 3 Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej Data eventu: 9-10 wrzesień 2013 Wstęp: wstęp wolny

Pomysł na wystawę zrodził się w wyniku współpracy dwóch warszawskich festiwali - Skrzyżowanie Kultur ("Wyspy Świata") i Wawa Design Festiwal ("Human"), które odbędą się w stolicy we wrześniu. Organizowane przez Stołeczną Estradę muzyczne Skrzyżowanie Kultur i zainicjowany przez duet kuratorski Kaniewska/Kowalczyk Wawa Design Festiwal do współpracy w tym roku zaprosiły nie tylko uznanych artystów - muzyków, czy projektantów, ale zaangażowały grupy dotychczas w tej sferze pomijane - Dzieci. I to nie tylko środowiska twórcze, ale dzieci z tzw. rodzin potrzebujących.

Wyprodukowano 15 stoików z płyty OSB. Ozdobione zostały pracami dzieci i stały się częścią projektu aranżacji namiotu festiwalowego, który pod koniec września będzie gościł artystów z najbardziej egzotycznych zakątków świata. I choć pozornie metoda dekorowania wszystkich „kubików" jest identyczna, dla twórców każdy stolik jest unikatem - prezentuje bowiem prace innego „artysty". Dekoracje na to wydarzenie stworzyły dzieci podczas specjalnie zorganizowanego cyklu warsztatów pod okiem animatorki - Katarzyny Gruszczyńskiej w Fundacji Rund i w Akademii Sztuk Dziecięcych w Warszawie. Każde dziecko dostało za zadanie przedstawienie własnej wizji jednej z wysp, o których opowiada festiwal Skrzyżowanie Kultur. Działano na wszystkie zmysły - dzieci obejrzały prezentacje multimedialne prezentujące kultury omawianych regionów, w trakcie pracy słuchały muzyki twórców, których zobaczą na festiwalu.
Polecamy!

Kuratorki: Anna Ławrynowicz i Ksenia Kaniewska
Miejsce: EMESEN / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Wernisaż: 9 września, poniedziałek, start godz. 18.00

Źródło: Gogaga
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55