Za ponad pół mln zł odnowiono blok porodowy w szpitalu Żeromskiego

Redakcja Portalu
2020-09-10
Za ponad pół mln zł odnowiono blok porodowy w szpitalu Żeromskiego
Ponad pół mln zł kosztowała zakończony właśnie remont bloku porodowego w szpitali im. S. Żeromskiego w Krakowie. Przyszłe mamy od tego tygodnia rodzą w odnowionych salach.

We wtorek porodówkę zaprezentowano dziennikarzom.

Remont kosztował 510 tys. zł, w tym 350 tys. zł to dotacja gminy Kraków, a 160 tys. zł urzędu marszałkowskiego. Przebudowa porodówki trwała od kwietnia i była ostatnim etapem modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w placówce.

Pielęgniarka oddziałowa Małgorzata Piątkowska-Kowalska zwróciła uwagę, że do tej pory oddział wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama", „Rodzić po ludzku", ale - jak oceniła - brakowało na nim nowoczesnych i komfortowych sal. „Na oddziale jest pięknie i nowocześnie, wreszcie i na salach porodowych kobiety będą się czuły godnie i szczęśliwie" - powiedziała.

Z kolei położna Anna Battek dodała: „Zależało nam na stworzeniu domowej przytulnej atmosfery. Przecież kobiety przeżywają tu z nami najważniejsze chwile swojego życia".

Szef oddziału Andrzej Gach wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie zwiększy się liczba porodów w szpitalu. „Drogie panie, czekamy na was" - zachęcał.

Po remoncie wystroje sal nawiązują do klimatu pór roku, każda sala ma osobną łazienkę. Pomieszczenia są wyposażone w nowe meble oraz dodatki potrzebne dla kobiet i dzieci - m.in. koce, ręczniki. Kobiety oprócz tradycyjnego porodu będą mogły rodzić też w pozycjach wertykalnych, dlatego na salach nie zabrakło szarf porodowych, drabinek, worków sako, piłek, mat.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy w szpitalu Żeromskim działa ponad 60 lat, od tego czasu przyszło na nim na świat ponad 175 tys. dzieci. W ostatnich latach w placówce rocznie rodzi 2,5 tys. dzieci.

drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55