Zapraszamy na spektakle do Nowohuckiego Centrum Kultury!

Redakcja Portalu
2014-03-26
Zapraszamy na spektakle do Nowohuckiego Centrum Kultury!

8 kwietnia (wtorek), godz. 10.00, sala teatralna Ośle serduszko - spektakl Teatru Lalek Rabcio

Nowa premiera Teatru z Rabki to napisana i wyreżyserowana przez Grzegorza Kwiecińskiego barwna i wzruszająca opowieść o Osiołku, który bardzo chce być potrzebny i służyć innym pomocą. Tytułowy bohater Ośle serduszko angażuję się tak mocno w kłopoty przyjaciół, że aż zaniedbuje swoje obowiązki. Zapomina zawieźć swoją podopieczną Anię do szkoły, nie przywozi na czas świeżych bułeczek na śniadanie, przewraca ogrodzenie... Wobec takiego zachowania dorośli postanawiają skierować Osiołka na urlop, a jego obowiązki przejmuje świeżo zakupiony samochód - popularny „Kangur". Osiołek z powodu bezczynności popada w depresję, czuje się niepotrzebny i odrzucony. Nie pomaga wizyta lekarza, ani śmieszne scenki odgrywane przez przyjaciół - Zajączka i Prosiaczka. Smutna sytuacja zmienia dopiera gdy... Dalszego ciągu nie będziemy zdradzać.

Czwórka aktorów „Rabcia" znakomicie kreuje sceniczny świat zbudowany z ich niezwykłej gry, pięknej scenografii Przemysława Karwowskiego oraz dynamicznej muzyki Krzysztofa Maciejowskiego.

Za lasem wstaje słonko
Obudził się już świat,
Osiołek biegnie łąką,
A uszy-klap, klap, klap....
Te uszy są wspaniałe.
Popatrzcie! Bo za chwilę
Osiołek zaraz wstanie,
Pofrunie jak motylek.

Czas trwania: 1 godz.
bilety: 15 zł

26 kwietnia 2014 r. (sobota), godz. 1900, sala 209

Teatr Ab Intra - „Sześć postaci w poszukiwaniu autora" wg Luigiego Pirandello

PREMIERA

reżyseria i adaptacja: Marlena Topolska

bilet: 10 zł

30 maja (piątek), godz.10.00, sala teatralna „Jaś i Małgosia" Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina

Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek. Robert Dorosławski - autor scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm i jednocześnie reżyser spektaklu - opowiada historię na nowo, zupełnie inaczej.

„Jas i Małgosia" to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy!

Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze mają ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpadają w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

W spektaklu Teatru Dzieci Zagłębia pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych, bajkowe drzewa i przebiegłego kocura.

Spektakl jest łatwy w odbiorze, nawet dla bardzo małych widzów.

Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. Po takiej podróży dzieci jeszcze długo nucą piosenki ze spektaklu.

O powodzeniu „Jasia i Małgosi" w dużej mierze decyduje także zespół aktorski TDZ i jego doświadczenie nie tylko w kreowaniu ról, ale także w ilustrowaniu prawd, jakie niesie ze sobą każda bajka.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3.
Czas trwania: 1godz. 25min. (w tym przerwa 20min.)

Bilety: 15 zł

Źródło: miastodzieci.pl
drukuj poleć artykuł

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55