5 alternatywnych „poradników”, które powinna przeczytać każda przyszła i świeżo upieczona mama

autor: Marta Czajka , 2019-03-18
5 alternatywnych „poradników”, które powinna przeczytać każda przyszła i świeżo upieczona mama
Rodzicielstwo to ciągłe pytania i gorączkowe poszukiwania odpowiedzi. Piętrzące się wątpliwości sprawiają, że większość rodziców gubi się w gąszczu informacji. Na szczęście są mamy, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem i które robią to dobrze! Poznaj naszą listę alternatywnych „poradników” dla każdego, kto ma dzieci.

“Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego” – Joanna Woźniczko-Czeczot

Każdy, kto ma dzieci, wie, że rodzicielstwo to nie „rurka z kremem" czy „bułka z masłem". Rzeczywistość zazwyczaj znacząco odbiega od tego, co widzimy na instagramowych profilach mam-celebrytek i mam-blogerek. Książka Joanny Woźniczko-Czeczot to obrazy macierzyństwa bez fikcji. Tutaj dziecko nie zawsze jest pięknie ubrane, grzeczne i urocze, a mama nie zawsze kipi energią od rana do wieczora, ma czas na swoje pasje, jest promienna i uśmiechnięta. Joanna Woźniczko-Czeczot głośno mówi o tym, co przeżywa większość rodziców, ale wstydzi się do tego przyznać.

„Jestem wrakiem to jest mój dziennik Alternatywny poradnik dla wyprutych rodziców” – Shannon Cullen

Jesteś świeżo upieczonym rodzicem? To zapewne, wiesz, jak to jest nie spać siódmą noc z rzędu, jak wywabiać plamy z marchewki z białej koszuli, jak walczyć z kolkami i wzdęciami malucha. Znasz też pewnie to uczucie, kiedy wydaje Ci się, że jesteś najgorszym rodzicem na świecie i nie dasz już rady.

Właśnie dla takich momentów powstał dziennik Shannon Cullen - szczery, zabawny i nieprzewidywalny zeszyt, stworzony przez mamę, do zapisywania wspomnień związanych z pierwszym rokiem życia dziecka. W „Jestem wrakiem" zanotujesz najważniejsze daty, sporządzisz niezbędne listy, pocieszysz się słowami innych rodziców. Dziennik pozwala odreagować stres po ciężkim dniu - to miejsce na notatki i quizy, które bez trudu można rozwiązać jedną ręką podczas karmienia malucha.

„W Paryżu dzieci nie grymaszą” - Pamela Druckerman

Ten poradnik to nie tylko dawka porządnej praktycznej wiedzy na temat wychowania, to przede wszystkim autentyczne zmaganie się z trudami macierzyństwa, jego różnymi obliczami, oczekiwaniami otoczenia i stereotypami, na których wyrośliśmy.

To opowieść mamy, która na kila lat zamieszkała w Paryżu i odkryła, jak bardzo wychowanie dzieci we Francji różni się od amerykańskich wzorców. Odkrywa, że rodzicielstwo nie musi wywracać życia do góry nogami - francuskie dzieci śpią całą noc we własnych łóżeczkach, jedzą z apetytem, są w stanie same zająć się sobą, potrafią być cierpliwe i spokojne, a ich rodzice wydają się zrelaksowani. Autorka postanawia więc zgłębić ten fenomen, a swoje spostrzeżenia omawia z licznymi lekarzami i ekspertami.

„#MAMA. Nieperfekcyjny nieporadnik” – Natalia Maria Tymańska

Opowieść o macierzyństwie. Odpowiedzi na ważne pytania, zabawne opowieści i historie prosto z życia. Ten „nieperfekcyjny poradnik" uczy dystansu i niejednokrotnie wywołuje uśmiech.
Maria Natalia Tymańska to mama czteroletniego Teo i dwuletniej Luny, blogerka, właścicielka szkoły językowej dla dzieci, dj-ka, oraz żona Tymona Tymańskiego. W dziesięciu obszernych felietonach utrzymanych w koncepcji rodzicielstwa bliskości, mówi o tym, jak przetrwać najczęstsze wyzwania macierzyństwa. Lekka i przyjemna lektura dla przyszłych i już rodziców ;)

„Krystyno, nie denerwuj matki” - Michalina Grzesiak

Ta książka to samo życie; bez koloryzacji. Jak uchronić się przed rozwodem, kiedy hormony w ciąży szaleją? Jak skutecznie wytłumaczyć zaspanemu mężowi, że "właśnie się zaczęło"? Kto powinien wstawać w nocy do potomka? A wszystko to ze sporą dawką humoru i dużego dystansu do siebie i świata! Lektura obowiązkowa!!!

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto przeczytać tę pozycję to zachęcamy serdecznie do odwiedzenia bloga Michaliny Grzesiak https://krystynoniedenerwujmatki.pl/.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55