6 blogów parentingowych, które warto śledzić

autor: Agnieszka Kęsek , 2018-05-31
6 blogów parentingowych, które warto śledzić
W blogach i vlogach możemy obecnie przebierać do woli - także tych o tematyce parentingowej. Wiele blogerek, ale i kilku blogerów, postanowiło dzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami w roli rodzica, a także poradami i odkryciami. Przedstawiamy blogi, które warto śledzić.

Anna Lewandowska - baby by Ann

Baby by Ann to stosunkowa nowa inicjatywa Anny Lewandowskiej, która najbardziej znana jest jako żona Roberta Lewandowskiego i popularyzatorka zdrowego stylu życia. To trenerka fitness wydająca książki, organizująca obozy treningowe i nagrywająca treningi, które można wykonywać w domu. Oprócz tego Lewandowska ma także swoją markę... zdrowej żywności, czyli Foods by Ann. Zainteresowania Anny poszerzyły się od kiedy została mamą małej Klary.

Inicjatywa wystartowała początkiem maja tego roku, ale już można tam znaleźć sporo treści. Baby by Ann to nie do końca klasyczny blog, bo treści nie pisze oczywiście sama Anna Lewandowska. Tym niemniej warto przyjrzeć się tej stronie, ponieważ może być jednym z ciekawszych miejsc o tematyce parentingowej - widać, że w jego powstanie włożono sporo wysiłku.

Hafija - guru karmienia piersią

Hafiję zna prawdopodobnie każda mama, która kiedykolwiek szukała w Google odpowiedzi na swoje wątpliwości odnośnie karmienia piersią. Jej blog jest absolutną kopalnią wiedzy jeśli chodzi o laktację, dlatego także tam powinny szukać informacji i porad kobiety karmiące naturalnie. Autorka wie o czym pisze, jest bowiem dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią, a także cenionym ekspertem w tym właśnie temacie. Hafija.pl to kompendium, z którego warto skorzystać.

Blogojciec - okiem taty

To najpopularniejszy blog parentingowy prowadzony przez mężczyznę. Autor (jak pisze sam o sobie) to "młody ojciec odkrywający świat razem z trójką swoich dzieci. Wierzy, że tak jak dzieci uczą się wielu rzeczy od rodziców, tak rodzice mogą się nauczyć wielu rzeczy od dzieci". Wpisy na blogojciec są mądre, ciekawe i pokazują interesującą perspektywę, z którą warto się zapoznać. O czym przeczytamy na blogojciec.pl? Przede wszystkim o wychowaniu dzieci i odpowiedzialnym podejściu do tego tematu. Tematy są często trudne, ale bardzo ważne i mądrze opisane.

Szczesliva.pl – nie da się jej nie lubić

Jeden z najpopularniejszych polskich blogów parentingowych. Autorka nie skupia się jednak wyłącznie na tematyce "dziecięcej", ale przeplata ją także wpisami typowo lifestyle'owymi - znajdziemy tam i modę i urodę i podróże... Szczesliva.pl pisze o rzeczach ważnych, o rzeczach ciekawych, podaje nawet przepisy kulinarne, a wszystko to w bardzo przystępny, luźny sposób. Jej styl, bez nadęcia, moralizowania na siłę sprawia, że każdy wpis czyta się bardzo przyjemnie.

Nieperfekcyjna mama – prawdziwe życie Mam

Autorką bloga nieperfekcyjnamama.pl jest Ania, mama trzech dziewczynek (w tym - dwóch bliźniaczek). Jej blog to przede wszystkim miejsce, gdzie Mamy mogą poczytać o sobie - o sytuacjach, o uczuciach, o przeżyciach, które łączą je z innymi kobietami. Jak sama autorka określa, jej blog „nie jest typowym blogiem parentingowym. Skupiam się przede wszystkim na mamach. Na tym co nas boli, co nas martwi, co zniechęca, a także co cieszy, bawi i napawa dumą". To najlepsze podsumowanie tego, czym jest Nieperfekcyjna mama - miejscem, gdzie można znaleźć mądrą prawdę o macierzyństwie i nie tylko.

Bakusiowo – rozmowa z koleżanką

Kolejny bardzo popularny blog parentingowy. Nic dziwnego, że czyta go tak wiele osób. Malwina, jego autorka i mama dwójki dzieci, pisze w przesympatyczny sposób, z poczuciem humoru i dystansem. Nawet o rzeczach ważnych i trudnych. Czytając jej wpisy ma się wrażenie, że to jak... rozmowa z dobrą koleżanką.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55