Aplikacje dla karmiących, bez których mamy nie potrafią już żyć!

autor: Agnieszka Kęsek , 2019-06-10
Aplikacje dla karmiących, bez których mamy nie potrafią już żyć!
Smartfon to już absolutny standard - ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich - bez natychmiastowego dostępu do internetu, muzyki, różnych aplikacji... A jeśli już mowa o tych ostatnich, istnieje cała masa niesamowitych aplikacji dla mam. Prezentujemy te, które przydadzą się szczególnie kobietom karmiącym.

Aplikacja dobra na wszystko

Szukasz jedzenia na wynos? Dzięki odpowiedniej aplikacji zobaczysz najbliższe restauracje i zamówisz danie z dowozem. Chcesz sprawdzić jak najlepiej dojechać gdzieś komunikacją miejską? Najszybciej sprawdzisz to w aplikacji. Pogoda i stan powietrza - aplikacja. Repertuar kin, muzyka, słownik, kalendarz, notatki, poczta, bank, nauka języków, wyniki meczów... tak samo.

Śmiało można stwierdzić, że istnieją aplikacje pasujące do absolutnie każdej dziedziny życia. I nic dziwnego - dostęp do nich jest prosty, większość jest darmowa, a w przypadku tych dobrych - nawigacja i obsługa nie sprawia żadnych problemów, a sama funkcjonalność realnie pomaga nam "ogarniać" rzeczywistość.

Rodzicielstwo jest wspaniałym tematem dla twórców, dlatego aplikacji o tej tematyce znajdziemy całą masę. Które z nich będą najlepsze dla mam karmiących?

Apki dla mam karmiących

Karmienie niemowlaka to temat bardzo złożony i nie tak prosty, jak się wydaje! Kobiety chcą wiedzieć więcej na ten temat i robić to coraz bardziej świadomie. Wspomagają się blogami, poradami ekspertów, książkami i... aplikacjami właśnie. Te zaś stają się coraz bardziej popularne i coraz lepiej dopasowane do potrzeb.

Tego typu aplikacje nie różnią się między sobą diametralnie, podstawy ich funkcjonowania są dosyć podobne. Warto więc najpierw ściągnąć co najmniej dwie, żeby porównać, z którą lepiej i wygodniej nam się pracuje i która bardziej odpowiada naszym potrzebom. Przedstawiamy kilka zdecydowanie godnych uwagi!

1. Aplikacja do karmienia piersią. Dziennik dziecka

To intuicyjna aplikacja z przyjaznym interfejsem użytkownika, która pozwala na śledzenie karmienia nie tylko piersią, ale też butelką, pompowanie pokarmu oraz włączanie do diety dziecka stałego jedzenia. To narzędzie pozwoli też nawet ustalić ile ml pokarmu odciągnięto!

Wyposażona jest też w funkcję mierzenia czasu karmienia. Jednak w tej aplikacji śledzenie karmienia to tylko jedna z wielu możliwości, a z ocen użytkowników wynika, że warto mieć ją zainstalowaną na swoim telefonie.

2. Baby Manager

To bardzo popularna i równie wysoko oceniana aplikacja, która pozwoli na o wiele więcej niż tylko śledzenie karmienia. Można dzięki niej "notować" kiedy, jak długo, w jaki sposób, z której piersi było karmione dziecko.

Aplikacja pokazuje później m.in. czytelne wykresy pozwalające dokładnie śledzić m.in. to ile i jak często nasza pociecha je. Co ciekawe, wszystkie dane można współdzielić z partnerem, jeśli ma również zainstalowaną tę aplikację. Może nawet widzieć w czasie rzeczywistym, że aktualnie dziecko je.

3. Baby tracker: karmienie piersią, pieluszki i sen

Dobra, przydatna, prosta w obsłudze aplikacja, która pomoże zapisywać informacje nie tylko o karmieniu piersią, ale też o karmieniu butelką czy rozszerzaniu diety. Pokazuje także statystyki. Oprócz śledzenia karmienia może przydać się także do "ewidencji" zmiany pieluch oraz snu.

4. Karmienie piersią i dziennik aktywności dziecka

Aplikacja zbudowana również w bardzo przejrzysty sposób, nastawiona przede wszystkim na rejestrowanie karmienia, a także snu i przewijania. Użytkownik ma dostęp do historii, gdzie może sprawdzić dane z przeszłości.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55