Czasopisma dla kobiet w ciąży – przyglądamy się im

autor: Marta Czajka , 2019-02-14
Czasopisma dla kobiet w ciąży – przyglądamy się im
Wiele z Was zastanawia się, które z czasopism dla przyszłych mam, warte są uwagi. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Lista tytułów pism dla rodziców jest naprawdę obszerna, a ich zawartość różna. Na Waszą prośbę przedstawiamy najbardziej popularne tytuły, które można znaleźć w salonikach prasowych.

„Mamo, to ja". Klasyk, który cieszy się niezmienną popularnością i zaufaniem mam już od wielu lat. Jest nastawiony na konkretną treść - znajdziemy tu obszerne artykuły, kolumny porad ekspertów, pytania od czytelniczek, przepisy kulinarne, propozycje książek dla mamy i dziecka. Tematy dostosowane są do aktualnej pory roku. Kilka stron przeznaczonych jest dla taty. Reklamy produktów dotyczą różnych półek cenowych i na szczęście nie zajmują dużo miejsca w magazynie. Zachęcająca jest również cena - 0,99 zł. Istnieje możliwość zakupu gazetki z dodatkiem - wówczas cena jest wyższa, ok. 8,99 zł.

„M jak Mama". Ciekawszy wizualnie layout i wysoka jakość tekstów. Tematyka związana z ciążą i opieką nad dziećmi w różnym wieku. W magazynie, oprócz artykułów, porad ekspertów i nowinek, znaleźć można ciekawe historie z życia czytelniczek w postaci odrębnych artykułów w cyklu „Historia z brzuszkiem". Reklamy w magazynie nie są nachalne. Magazyn połączony jest z portalem dla przyszłych i obecnych mam: http://www.mjakmama24.pl. Cena 4,99 zł za około 96 stron.

„Dziecko". Comiesięczna baza wiedzy dla oczekujących dziecka oraz dla rodziców dzieci w każdym wieku. Artykuły są prezentowane tematycznie zgodnie z poszczególnymi okresami rozwoju dziecka. W każdym numerze porady lekarzy i położnych, wywiady ze specjalistami oraz odpowiedzi na pytania czytelników. Znajdziemy tu również ciekawe felietony na temat życia rodzinnego, nowości produktowe, testy produktów, pomysły na rozwijacie zabawy z dzieckiem, kącik kulinarny oraz porady dla taty. Teksty są krótkie, a najważniejsze informacje zaprezentowane dodatkowo w ramkach. Cena za magazyn 1,50 zł. Do gazety często dodawane są przeróżne gadżety - wtedy jej cena odpowiednio wzrasta. Pismo nadal ok.140 stron.

„Będę Mamą". Magazyn skierowany do kobiet w ciąży. Przyszłe mamy znajdą tu porady dotyczące odpowiedniej diety, przygotowania na przyjęcie dziecka, wskazówki jak poradzić sobie z wyzwaniami pierwszego roku życia i wiele innych. W każdym numerze znajdują się również praktyczne porady na temat zakupów, które warto zrobić już w czasie ciąży, tworzone przez doświadczonych dziennikarzy, przy współpracy z najlepszymi specjalistami. Cena magazynu to ok. 5,99 zł.

„Dobra Mama". Nowoczesny magazyn dedykowany kobietom spodziewającym się narodzin dziecka oraz tym, które już posiadają własne dzieci. Przyciąga uwagę dobrym jakościowo papierem i ciekawym wyglądem graficznym. Tematy podzielone są na: newsy, super temat, ciąża i poród, moda i uroda, mamą być, strefa taty, świat dziecka. Jedyny mankament pisma to za duża ilość reklam, artykułów sponsorowanych i zestawień różnych produktów, w stosunku do, bardzo zresztą ciekawych, artykułów eksperckich. Dodatkowym atutem gazety jest strefa taty - dzięki temu mąż też może czegoś ciekawego się dowiedzieć. Większość tekstów napisanych jest przez ekspertów: położne, lekarzy, psychologów, dietetyka. Cena 4,99 zł za około 87 stron.

Dla tych, którzy szukają innych treści:

„Kikimora". Lifestylowy kwartalnik o współczesnym rodzicielstwie. Adresowany jest do rodziców, którzy śledzą trendy, interesują się muzyką, modą, sztuką, designem i chcą te tematy znaleźć również w prasie parentingowej. W każdym numerze można znaleźć wywiady, informacje o miejscach przyjaznych rodzinie, porady z zakresu psychologii, filozofii, pedagogiki, zdrowia i pielęgnacji dziecka. Magazyn prezentuje również modę - nie tylko dla dzieci. W każdym numerze znajduje się około 5 sesji wyprodukowanych przez magazyn. Cena: 19,50 zł.

„Mint" (dawniej Mamazine). Luksusowy magazyn dla mam, które cenią dobry design, nowości technologiczne oraz modę dla dzieci. W środku znajdziemy nowinki lifstylowe i parentingowe, wywiady z kobietami, felietony, oryginalne przepisy kulinarne, autorskie sesje zdjęciowe oraz inspiracje. Działy: Ja, mama, Dziecko, Miejsca, Design, Kultura, Moda, Smaki. Cena 19,90 za wersję papierową oraz 12,90 zł za e-wydanie. Czujecie miętę?

"The Mother MAG". Magazyn dla nowoczesnej mamy, zgdony z ideą mother-life balance. Pismo dla świadomych siebie, odważnych i poszukujących kobiet, które zostając mamami nie zapomniały o tym, jak być sobą. Tłumaczony na angielski i rosyjski. Cena 27 zł.

---

Czytacie prasę dla rodziców? Jakie są Wasze ulubione tytuły?

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55