Dieta pudełkowa, zakupy z dostawą, aplikacje... Sprawdzamy usługi i sprzęty dla zabieganych rodziców

autor: Agnieszka Kęsek , 2021-02-22
Dieta pudełkowa, zakupy z dostawą, aplikacje... Sprawdzamy usługi i sprzęty dla zabieganych rodziców
To znak naszych czasów, że czasem ciężko z całego dnia wyrwać choć 30 minut dla siebie - szczególnie, kiedy na świecie pojawiają się dzieci. Dlatego nic dziwnego, że cały czas powstają nowe usługi dla tych, którzy chcą sobie nieco ułatwić i poukładać swoją codzienność. Polecamy te, które mogą przydać się rodzicom!

Dieta pudełkowa

Rozwiązanie idealne dla osób, które nie lubią gotować i/lub które nie mają na to czasu. Obecnie oferta takich diet jest tak szeroka, że z łatwością można ją dopasować zarówno do swoich preferencji żywieniowych, jak i rozkładu dnia. Pudełka mogą być dostarczane tylko od poniedziałku do piątku lub również w weekendy, możliwe jest także zamówienie diety tzw. „biurowej", nie obejmującej śniadania czy kolacji, lub obydwu tych posiłków. Każdą dietę można dobrać, często także z pomocą dietetyka, do obecnego stylu życia i zapotrzebowania kalorycznego.

Nie da się ukryć, że gotowe posiłki dostarczane prosto pod drzwi to ogromna oszczędność czasu i ułatwienie życia. Co ciekawe, niektóre firmy oferują m.in. specjalne zestawy opracowane z uwzględnieniem szczególnych potrzeb kobiet karmiących piersią lub diety małych dzieci.

Zakupy z dostawą do domu

Wiele sklepów oferuje zakupy z dostawą do domu, co w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa jest nie tylko szybsze, ale też - bezpieczne. Jedną z bardziej przydatnych usług jest na tym polu Glovo. To aplikacja dzięki której można zamówić nie tylko jedzenie na wynos z restauracji czy fast foodów, ale też - zakupy z Biedronki, Żabki czy Carrefour Express.

Inną tego typu aplikacją jest Everli, która w ofercie ma dostawy m.in. z takich sieci jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Spar, czy Auchan. Ten ostatni, podobnie jak Carrefour czy L.Eclerc ma także własny system dowozu zamówień.

Aplikacje ułatwiające życie

Lista zadań, lista zakupów, harmonogram sprzątania, zarządzanie domowym budżetem - a wszystko to w jednym, niewielkim urządzeniu. Smartfon potrafi naprawdę usprawnić życie całej rodziny!

  • OurHome - bardzo ciekawa aplikacja ułatwiająca rozdzielanie obowiązków domowych. Opiera się przy tym na gamifikacji, wszystkie prozaiczne czynności i zadania są więc swoistymi misjami, za które otrzymuje się punkty i zdobywa nagrody.
  • Tody - to aplikacja do... sprzątania. Wydaje się to nieco dziwnym pomysłem, ale, szczególnie jeśli pomieszczeń i powierzchni mamy sporo, może się przydać. Określamy elementy dla każdego pomieszczenia oraz co jaki czas należy wykonań dane czynności.
  • Trello - teoretycznie jest to aplikacja do zarządzania projektami, ale jej prostota, przejrzystość i intuicyjność sprawiają, że może się także bardzo przydać w codziennych sprawach - szczególnie, jeśli mamy ich na głowie naprawdę sporo! Zadania dzielimy w niej na do zrobienia, w trakcie i zrobione, a do każdego możemy dodawać notatki czy znaczniki.
  • Listonic - prosta aplikacja, która ułatwia tworzenie list zakupów. Ma funkcję wysyłania list innym osobom - są one przy tym synchronizowane na bieżąco. Pokazuje też ewentualne promocje.
  • Todoist - prosta, funkcjonalna aplikacja do organizacji i priorytetyzacji zadań. Konkretne „projekty" można również współdzielić.

Sprzęty oszczędzające czas

Niestety, gadżety w tej kategorii nie należą do najtańszych, ale z pewnością to, co jest ich ogromną zaletą to oszczędność czasu, jaką zapewniają. Nie sposób nie ująć w takiej liście urządzenia wielofunkcyjnego (Thermomix lub podobne oferowane przez Lidl), które pozwala znacznie skrócić czas gotowania
- szczególnie z pomocą wbudowanej (ogromnej!) bazy przepisów i aplikacji, która na podstawie tych zaznaczonych skomponuje nam listę zakupów.

Sprzętami, które mogą z kolei ułatwić sprzątanie są:

  • inteligentny robot sprzątający - polecany przede wszystkim dla osób, które mają do odkurzania spore powierzchnie, które wymagają odkurzania stosunkowo często,
  • bezprzewodowy odkurzacz,
  • mop parowy - świetne rozwiązanie jeśli nie chcemy tracić czasu na moczenie i wyciskanie czy rozrabianie płynu do mycia podłóg,
  • automatyczny robot do mycia szyb,
  • parownica - poręczny sprzęt do sprzątania wielu powierzchni bez użycia detergentów.

To tylko niewielka próbka pomysłów - podzielcie się ciekawymi pomysłami i usługami, z jakich Wy korzystacie!

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55