Gadżety mamy: spacer

autor: Agata Cygan , 2015-09-17
Gadżety mamy: spacer
Spacer z dzieckiem to jeden z tych codziennych obowiązków, które naprawdę lubimy. A polubimy jeszcze bardziej, kiedy będziemy mieć pod ręką kilka prostych, a jakże przydatnych rozwiązań. Spacerowe gadżety – czy znasz już te najnowsze?

Koszyk do wózka

Niby chcemy zabrać tylko to, co najpotrzebniejsze, ale przed samą wyprawą zwykle okazuje się, że jest tego znacznie więcej niż jest w stanie pomieścić nasza podręczna torba... Zresztą, pchanie wózka z torbą na ramieniu nie jest szczególnie wygodne. Organizer można wygodnie zahaczyć o rączkę każdego modelu wózka, ponieważ pasek mocujący z rzepem jest wystarczająco długi. Pomieści wszystko, co niezbędne (i zbędne!)

Torba do wózka na butelki

Organizer-torba do wózka sprawdzi się szczególnie w gorące dni, kiedy mamy przy sobie butelki z wodą. Dzięki temu, że posiada osobne przegródki, nie ma ryzyka, że płyn nieopatrznie zaleje pozostałe przedmioty. Dwie przegródki na butelki i kubek są na tyle ciasne, że można bez obaw wstawić nawet lekko dokręconą butelkę bez lęku, że zmieni swoje położenie.

Organizer posiada jedną dużą przegródkę zapinaną na zamek - idealną na pieluchy i chusteczki oraz jedną mniejszą - również zapinaną na zamek, do której można schować cenne przedmioty, takie jak telefon, klucze czy inne drobiazgi. Torba posiada też uchwyty, do których można przyczepić torebkę czy torby z zakupami. Specjalny dopinany pasek pozwala zabrać ją ze sobą na ramieniu - np. w sytuacji, gdy musimy zostawić wózek przed sklepem.

Na każdą pogodę

Zamiast kilku gadżetów - na każdą pogodę (parasolka na słońce, osłonka na deszcz), jeden. Kocyk, osłonka do wózka, która z jednej strony wykonana jest z polaru, a z drugiej - materiału przeciwdeszczowego. W prosty sposób przymocujemy ją do wózka, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że się nie zsunie ani nie spadnie.

Dziecku będzie ciepło, a do tego będziemy mieć spokojną głowę, że maluch nie zmoknie. Rozwiązanie szczególnie przydatne w czasie wakacji nad morzem, gdzie pogoda jest nieprzewidywalna - raz grzeje słońce, raz pada deszcz, a raz silnie wieje.

Trzecia ręka

W pierwszej chwili może nas śmieszyć i wydać się zwykłym absurdem. Jeśli jednak bliżej przyjrzeć się przyświecającej jej idei... Uchwyt Trzecia ręka sprawdzi się podczas spaceru, na zakupach, w drodze do domu. Kiedy obie ręce zajęte są ciężkimi torbami z zakupami lub prowadzeniem wózka z młodszym rodzeństwem, jedyne czego nam brakuje to właśnie - „trzecia ręka"!

Oto specjalny uchwyt, który można przymocować do ramy spacerówki, własnej torebki czy wózka sklepowego. Pozwala na utrzymanie dziecka w bliskim zasięgu, bez konieczności bezpośredniego trzymania go za rękę. To rozwiązanie idealne także z perspektywy dziecka - uchwyt daje mu poczucie bezpieczeństwa, ale i tak potrzebną niezależność.

Wózkowe zabawki

Już sam spacer jest dla dziecka świetną rozrywką, ale maluch nie wytrzyma zbyt długo z pustymi rączkami. To dlatego przed wyjściem wrzucamy do torby kilka ulubionych zabawek. Niestety, w czasie spaceru zabawka może niepostrzeżenie wypaść na ulicę, co może umknąć zarówno nam, jak i samemu maluchowi, którego właśnie zaciekawił przejeżdżający samochód.

Rozwiązaniem idealnym na spacer są wózkowe zabawki - posiadające specjalne zaczepki do mocowania ich na rączce wózka. Np. edukacyjne zabawki pełne niespodzianek - w lusterku w czasie podróży zawsze można zobaczyć coś ciekawego, a doczepione do niej zwierzątka i owoce zadbają o to, by maluch nie nudził się nawet w oczekiwaniu na zielone światło. Jeden z wiszących przyjaciół trzyma kolorowy gryzaczek, który z pewnością przyniesie ulgę ząbkującemu podróżnikowi.

Zabawka 2 w 1

Ta propozycja łączy zabawę z koniecznością zaspokojenia dziecięcego głodu. To multisensoryczna zabawka, a zarazem - pojemnik na przekąski! Piesek pozwoli wytarmosić się za uszko, podrapać po nosie czy złapać za ogonek, podzieli się gryzakiem i grzechotką, a w porze lunchu - poczęstuje zdrowym, chrupiącym posiłkiem.

Pojemnik można bez przeszkód zdjąć i umyć w zmywarce, a towarzyszącą mu zabawkę - uprać w pralce.

Butelka z przyciskiem

Butelka Contigo Rush to spacerowy gadżet, który doceni każdy - kierujący wózkiem! Sprawdza się idealnie, kiedy jedną rękę mamy zajętą prowadzeniem wózka lub trzymaniem malucha. Wciskamy przycisk, pijemy wodę, a następnie puszczamy przycisk, zamykając butelkę.

Dzięki technologii AUTOSEAL kubek jest w 100% szczelny i można go obsługiwać jedną ręką. A co najważniejsze - nigdy nie zapomnisz zamknąć kubka! Nawet, jeśli się butelka przewróci, zawartość nie rozleje się do wózka.

Uchwyt termoizolacyjny na kubek lub butelkę

A może zamiast wody wolisz wypić w czasie spaceru gorącą kawę? Jeśli tak, z pewnością przyda ci się izolowany uchwyt do kubków. Utrzymuje on właściwą temperaturę napojów w kubkach, puszkach lub butelkach. Można w prosty sposób zamontować go do wózka - jego przechylna podstawa utrzymuje napoje w poziomie i można ją montować na rurkach poziomych, pionowych oraz ukośnych. W zestawie z kubkiem dostajemy 4 haczyki do zawieszenia na wózku toreb, ubrań i wielu innych przedmiotów.

Uchwyt na telefon

Nikt z nas nie wyobraża sobie wyjścia z dzieckiem bez telefonu w dłoni. No właśnie - w dłoni? Telefon wrzucamy do torebki czy organizera i żeby sprawdzić, kto dzwonił bądź wykonać telefon, musimy przerwać spacer. Uchwyt, który mocuje się na rączce wózka z pewnością ułatwi korzystanie z telefonu w czasie spaceru. Jest uniwersalny i pomieści każdy model, a do tego łatwo go zamontować przy większości ram.

Jeśli spacer jest długi, dzięki uchwytowi telefon może spełnić funkcję umilacza czasu - możemy włączyć dziecku cichą muzykę czy nawet - e-booka z bajką!

Cena: ok 41 zł (https://babynet.pl/brica-uchwyt-na-telefon-64012-p-6756.html)

 

A Wam, czego jeszcze brakuje w czasie spaceru z dzieckiem? Potrzeba matką wynalazku! Mówmy o własnych, a z pewnością zainspirujemy kogoś do stworzenia gadżetu, który sobie z nimi poradzi!

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Ola
2016-03-02

Bardzo ciekawy i rzeczowy zestaw gadżetów dla mamy na spacer z maluszkiem. Ale je znalazłam jeszcze coś ciekawego co może być naprawdę przydatne na spacerze szczególnie w zimne, pochmurne i wietrzne dni. A mianowicie mufki tzn. jest to taki otulacz do rąk mamy zakładany na rączkę wózka dzięki czemu mamie jest ciepło w ręce a jednocześnie jeśli trzeba szybko i ciepłymi rękami poprawić maluszka nie ma z tym problemu. Są to takie rękawiczki przypinane do wózka, z których łatwo i szybko wysunąć ręce. Chętni mogą się przyjrzeć tutaj https://zaira.pl .


~Ola

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55