KONKURS: A kiedy już będę rodzicem…, czyli postanowienia starających się o dziecko

autor: Redakcja Portalu , 2014-01-20
KONKURS: A kiedy już będę rodzicem…, czyli postanowienia starających się o dziecko
A kiedy już będę rodzicem, na pewno zawsze znajdę czas dla swojego dziecka. Poświęcę więcej uwagi swojej kondycji fizycznej, zastosuję zdrową dietę i co najważniejsze – wreszcie przestanę narzekać! Do dzielenia się swoimi postanowieniami zachęca przyszłych rodziców portal dla starających się o dziecko, www.staraniowy.pl.

Poparcie to nie wsparcie

Raporty dotyczące opinii Polaków na temat metod leczenia niepłodności pokazują, że ankietowani popierają wdrażane procedury i refundowanie terapii z budżetu państwa. Deklaracje to jedno, działanie - drugie. Niepłodne pary nie bez przyczyny podchodzą z dystansem do optymistycznych statystyk: wiedzą, że łatwo jest opowiadać się za czymś „na zimno", trudniej, gdy problem dotyczy nas bezpośrednio lub gdy trzeba się do niego odnieść. A tak się dzieje choćby w przypadku, kiedy niepłodność dotyka ich bliskich. Jak zachowywać się w ich towarzystwie? Czy pytać o postępy w leczeniu, czy raczej milczeć? Jakich tematów unikać? Najprostszym i niestety - najczęstszym wyjściem jest udawanie, że temat nie istnieje. To przemilczanie problemu przez bliskich, motywowane często postawą samej niepłodnej pary - jest głównym czynnikiem spychającym niepłodność do sfery tabu. O tym, że warto, by problem, który istnieje realnie, zaistniał także w rozmowie - przekonują twórcy portalu www.staraniowy.pl, który zadebiutował w sieci 6 grudnia ubiegłego roku. Jak zauważają: - Trudno walczyć z czymś, o czym nie potrafimy nawet rozmawiać. To właśnie otwarte postawienie sprawy jest pierwszym krokiem do podjęcia skutecznej walki z problemem.

Przełamać tabu

Najważniejszym celem portalu jest uświadomienie starającym się o dziecko, że ze swoim problemem nie są sami. Jak zauważają twórcy: - Mimo, że w przestrzeni publicznej wciąż trwa debata na temat in vitro, Polacy deklarują swoje poparcie, a fundacje inicjują kampanie uświadamiające, niepłodność wciąż należy do sfery tabu. Sprawia to, że chociaż o niepłodności stało się bardzo głośno, pary zmagające się z problemem czują się samotne i odrzucone. - W toku debaty nad ochroną życia i refundowaniem kosztów leczenia samych zainteresowanych - ich emocjami, dylematami i codziennymi wyzwaniami - nie interesuje się właściwie nikt - dodają. Trudno zaprzeczyć, że największe wsparcie zaoferować nam mogą osoby, które zmagają się z podobnymi troskami lub przeciwnie - skutecznie się z nimi uporały. Dlatego właśnie twórcy portalu zachęcają użytkowników do dzielenia się swoimi doświadczeniami i stawiania odważnych pytań. Forum serwisu szybko zapełnia się pytaniami, które nurtują starających się o dziecko: Czy może być problem z ochrzczeniem dziecka z in vitro? Na czym polega „wybór" dziecka do adopcji? Czy 5 bezowocnych cykli to już powód do niepokoju? - pytają przyszli rodzice.

A kiedy już będę rodzicem…

Do włączenia się w społeczność przyszłych rodziców portal zachęca za pomocą organizowanego wraz z firmą Pharmaceris konkursu: „A kiedy już będę rodzicem...". By wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się na forum serwisu, gdzie - w komentarzu pod postem konkursowym wystarczy w ciekawy sposób dokończyć zdanie: A kiedy już będę rodzicem... - Nowy rok to dobry czas na wszelkiego rodzaju postanowienia. Chętnie poznamy te, jakie stawiają sobie przyszli rodzice - mówią twórcy serwisu i pytają: Jakie są twoje plany? Co w sobie zmienisz i jakie cele sobie postawisz, kiedy już doczekasz się upragnionego dziecka? Spośród wypowiedzi jury wybierze najciekawsze, a ich autorom przyzna wyjątkowe nagrody. Na dzielenie się swoimi postanowieniami przyszli rodzice mają czas od 20 stycznia do 3 lutego 2014 r.


----------

Portal www.staraniowy.pl zadebiutował w sieci na początku grudnia 2013 r., w odpowiedzi na wzrastający problem niepłodności i przedłużanie się okresu starania o dziecko w przypadku coraz większej liczby par. To pierwszy w Polsce, w pełni ekspercki, serwis skierowany do wszystkich, którzy planują zostać rodzicami, a w szczególności do tych, którzy borykają się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa.

Zapraszamy na http://staraniowy.pl/ oraz do wzięcia udziału w konkursie: http://staraniowy.pl/fora/forum/forum-publiczne/forum-kiedy-juz-bede-rodzicem/.

Koniec informacji prasowej

Kontakt dla mediów:
Agata Cygan
PR & Marketing/Cloud9
tel. 728 995 897
e-mail: agata.cygan@cd9.eu

 

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55