„Kraina mlekiem i miłością płynąca" - polski projekt promujący karmienie piersią

autor: Agata Cygan , 2015-09-28
„Kraina mlekiem i miłością płynąca
„Każda ma swoją historię, każda inną. Łączy je jednak wspólny mianownik - dziecko karmione piersią! To właśnie te momenty, dla nich najważniejsze, chcemy pokazać - bez zbędnej otoczki, po prostu… tu i teraz!” – przedstawiamy ogólnopolski projekt, propagujący karmienie piersią.

„Kraina mlekiem i miłością płynąca" to ogólnopolski projekt fotograficzny, którego motywem przewodnim jest propagowanie naturalnego karmienia oraz wspieranie karmiących mam. W ramach akcji powstają fotografie, dokumentujące chwile największej bliskości matki i dziecka.

Inicjatorką całej akcji jest fotografka z Konina, Paula Walczak, a źródłem pomysłu - dość przykra sytuacja, jaka spotkała znajomą pani Pauli. Karmiąc swoje dziecko w restauracji młoda matka spotkała się z niezrozumiałą niechęcią i nieprzyjemnymi reakcjami innych gości. Dlaczego? Przecież karmienie to dla kobiety normalny, kolejny etap w życiu. Czy musi przez niego przechodzić w ukryciu? Akcja chce przekonać, że nie!

I ty możesz zostać bohaterką akcji!

W akcję zaangażowało się bardzo wielu fotografów z całego kraju, ale nie jest to zamknięta lista. By sprawdzić, kto bierze w niej udział, wystarczy wejść w zakładkę Mapa Krainy, która jest dostępna na stronie dedykowanej akcji: www.mlekiemimiloscia.pl. Natomiast, by wziąć udział w przedsięwzięciu, wystarczy skontaktować się mailowo z jednym z nich.

Zgodnie z ideą całej akcji powstać mają fotografie w różnych porach roku: lato, jesień, zima, wczesna wiosna, zaś końcem grudnia 12 wybranych zdjęć zobrazuje specjalny kalendarz na kolejny rok. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Oprócz kalendarza zdjęcia, które powstaną w czasie trwania akcji, będzie można oglądać na specjalnych wystawach - zarówno tych tradycyjnych, na wielkim ekranie, jak i outdoorowych.

Cud natury w obiektywie

A już teraz można je podziwiać w specjalnej zakładce Galeria oraz na fan page'u: https://www.facebook.com/mlekiemimiloscia. Każde z nich zachwyca niezwykłym klimatem i urokiem. Każde ukazuje piękno i podniosłość tego etapu, który przecież już sam w sobie jest tym czymś, co może zachwycać. Bez dodatkowych postulatów - po prostu. Broni się sam dzięki swoistej doskonałości - przekonują organizatorzy. To przecież jeden z piękniejszych cudów natury...

Kraina - jak przekonują organizatorzy - to nie tylko projekt. To także miejsce, w którym kładzie się nacisk na to, co naturalne i bliskie sercom każdej z kobiet, której dane jest/lub było, karmić swoje dziecko piersią.

A może i Ty dołączysz do odważnych mam?

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55