Lot samolotem - zabawki i gadżety, które sprawią, że minie szybko

autor: Agata Cygan , 2019-07-01
Lot samolotem - zabawki i gadżety, które sprawią, że minie szybko
Przed wami długi lot samolotem z dzieckiem? Zastanawiacie się, czym zająć malucha? Jeśli jest ruchliwy i ciężko mu usiedzieć w jednym miejscu, przed Wami prawdziwe wyzwanie. Ale spokojnie, z tymi gadżetami lot minie nie tylko szybko, ale i przyjemnie!

Przedstawiamy kilka prostych zabawek, które dobrze spisują się w roli „zapełniaczy czasu".

Kolorowanki

Świetnie. Tyle że maluch plus pudełko kredek na pokładzie samolotu równa się katastrofa w przestworzach. To prawda. Poszukiwanie kredek turlających się pod siedzenia innych pasażerów to ostatnia atrakcja, jaką chcemy wam polecić.

Ciekawą - i zdecydowanie bezpieczniejszą - alternatywą dla tej rozrywki będą malowanki wodne. Z pewnością mieliście już z nimi do czynienia, prawda? W tym wypadku jednak, zamiast pędzelka i miseczki z wodą znacznie lepiej będzie użyć wodnego pisaka. Wiecie chyba, dlaczego?

W sklepach znajdziecie gotowe zestawy - kolorowanki z dołączonym pisakiem, ale możecie też skorzystać z pisaka od maty wodnej - o ile posiadacie taką w domu.

Naklejki

Jeśli wasz maluch je lubi - koniecznie zabierzcie ze sobą. A jeśli jeszcze nie zna - tym bardziej! Element zaskoczenia i nowości pozwoli zatrzymać uwagę dziecka na dłużej. Wybór nieograniczony - książeczki z naklejkami to dzisiaj niemalże obowiązkowy dział każdego większego marketu. Możecie wspólnie dekorować torty albo samodzielnie komponować scenki z bajek.
Świetna zabawa gwarantowana!

A może naklejki w rolce?

Lub naklejki wielokrotnego użytku? Do wyboru do koloru!

Gry i układanki magnetyczne

Tradycyjne planszówki - te z pionkami i kostką - z oczywistych względów odpadają. W przypadku malucha sprawdzą się jednak gry magnetyczne - nic nie spada, nawet w czasie turbulencji! Tematykę można dobrać zarówno do zainteresowań, jak i wieku dziecka.

Książeczki

Jeśli wasz maluch lubi "czytać" koniecznie zaopatrzcie się w zapas nowych książeczek. Najlepiej takich, których bohaterów dziecko zna i lubi. Może uda się wam znaleźć takie, które wiążą się z podróżą samolotem albo chociażby wakacjami?

A jeśli dziecko lubi zagadki, warto też zabrać ze sobą "świeże" łamigłówki. Jeśli jeszcze ich nie znacie, koniecznie przetestuje zagadki od CzuCzu!

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55