Maluszek w przyczepie, czyli camping z dzieckiem

autor: Agata Cygan , 2011-06-16
Maluszek w przyczepie, czyli camping z dzieckiem
- Wczasy spędzamy od kilku lat w przyczepie campingowej. W tym roku też chcemy jechać, tyle tylko że mam trochę obawy...do naszej rodzinki dołączyła Ala. Latem będzie miała roczek...czy to są odpowiednie warunki dla takiego malucha? – No właśnie. Czy pojawienie się dzidziusia musi zmieniać Wasze coroczne wakacyjne plany? Niekoniecznie. Jak pokazuje doświadczenie wielu rodziców – camping z dzieckiem może być naprawdę wyjątkową przygoda. Przygodą, którą jednak warto odpowiednio przygotować.

Dlaczego na camping?

Camping to jedna z tych form spędzania wakacji, która prawdopodobnie ma więcej zalet niż wad. Mniejszy koszt pobytu (nie tylko w porównaniu z dobrze wyposażonymi hotelami, ale obecnie - także pensjonatami, ośrodkami wczasowymi czy hostelami) oraz ogromny wybór miejsc, to najważniejsze i zwykle decydujące kryteria. Cena za wynajem przyczepy zależy oczywiście od jej wielkości oraz wielkości pola campingowego, ale zamyka się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za osobę. Większość pól campingowych ma w swojej ofercie przyczepy kilkuosobowe różnej wielkości i o różnym standardzie, w których znajdują się miejsca do spania oraz aneksy kuchenne. Ponadto wczasowicze maja tam dostęp do pełnego węzła sanitarnego oraz natrysków.

Gdzie?

Na początek musimy odpowiedzieć sobie na pytanie najważniejsze, a mianowicie - gdzie dokładnie chcemy spędzić nasze wakacje. Wybierając cel podróży warto sprawdzić w Internecie opinie innych użytkowników na temat danego miejsca. Wiele oczywiście zależy od nas samych, naszych oczekiwań, a także, a może przede wszystkim - od wieku dziecka. Klimat morski jest szczególnie polecany dzieciom z alergiami wziewnymi, astmą oraz nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Klimat górski także jest bardzo korzystny dla dzieci z astmą, alergią wziewną oraz niedokrwistością. Klimat nizinny z kolei (jezioro, las) jest korzystny szczególnie dla niemowląt - poprawia wydatnie pracę układu krwionośnego oraz nerwowego.

Posiłki

Przyczepa campingowa wyposażona jest w aneks kuchenny, w którym możemy bez problemu przygotować posiłek nie tylko dla siebie, ale także dla maluszka. W zależności od oferty, przyczepy wyposażone są też w komplet naczyń oraz czajnik bezprzewodowy. Mimo tego, że zakupy można zrobić na miejscu, warto jednak zabrać podstawowe produkty z domu. Maluszek musi mieć przecież swoje ulubione kaszki, zupki i soczki.

Toaleta

Przyczepy wyposażone są w energię oraz wodę. Dla tych osób, których przyczepy nie są wyposażone w łazienkę, pola campingowe udostępniają pełny węzeł sanitarny, łącznie z natryskami. Jadąc na wakacje z malcem warto jednak zadbać o to, aby przyczepa posiadała własną toaletę. Warto także zorientować się, czy na miejscu można skorzystać z pralki (ubranka maluszka brudzą się zaskakująco szybko, a pranie w misce może być nieco żmudną pracą).

... i dobra zabawa

Jadąc na camping nie musimy także martwić sie o bezpieczeństwo naszego samochodu - pola campingowe wyposażone są w miejsca parkingowe. Jeśli posiadamy własną przyczepę campingową, istnieje możliwość wynajęcia jedynie miejsca na polu campingowym. Właściciele campingów dbają o to, aby ich pola były usytuowane stosunkowo blisko atrakcji turystycznych regionu - organizują je zwykle w niedalekiej odległości od morza, jeziora, lasu. Dużą zaletą tego rodzaju wakacji jest więc to, że nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca, ale możemy bezpiecznie zostawić samochód i zorganizować sobie pieszą bądź rowerową wycieczkę po okolicach.

A teraz informacja najważniejsza - na pewno nie będziecie jedynymi, którzy wpadną na pomysł "campingowania" z maluchem! Na miejscu zwykle jest dużo rodzin z dziećmi, dlatego Wasze maleństwo z pewnością nie będzie się nudzić. Pola campingowe dają także możliwość grillowania bądź rozpalenia własnego ogniska. Na terenie niektórych znajduje się także sklep (duże udogodnienie w przypadku wyjazdu z maluchem), a także plac zabaw.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55