Mama, ale przede wszystkim kobieta - jak uczcić Dzień Kobiet?

autor: Agata Cygan , 2012-03-08
Mama, ale przede wszystkim kobieta - jak uczcić Dzień Kobiet?
Kiedy maluszek staje się centrum rodzinnego życia, wszystkie inne, małe i większe sprawy, zdają się iść w odstawkę. W końcu teraz tyle macie ma głowie! O ile chwilowa rezygnacja z myślenia o dotychczasowych, drobnych problemach, może być wręcz wskazana, o tyle eliminowanie z codziennego życia nawet drobnych przyjemności nie jest dobrym pomysłem. Nie wyskakujcie z rytmu, w jakim toczy się życie, ale każdą datę, która wyróżnia kalendarz, wykorzystajcie jako okazję do odskoczni od codzienności.

Symboliczny kwiatek

No tak. Kalendarz nieubłaganie wskazuje, że to właśnie dziś jest ten dzień, kiedy trzeba uczcić jakoś wyjątkowo swoje Panie. Dzień, kiedy widok mężczyzny wbiegającego do kwiaciarni tuż przed jej zamknięciem, żeby zdążyć kupić bukiet czerwonych róż czy pudełko Rafaello w kształcie serca (w promocyjnej cenie, pozostałość po Walentynkach) nie jest rzadkością. Wciśnięte w rękę serducho z wyszeptanym, czy raczej wydyszanym w biegu: „Wszystkiego najlepszego, kochanie", staje się powoli przykrym akcentem tego „wyjątkowego" dnia.

A czego tak naprawdę oczekuje w tym dniu zbiorowa solenizantka - kobieta? Czy rzeczywiście poczuje się wyjątkowa, zajadając kolejną obsypaną kokosem kuleczkę? „No ale o co chodzi, przecież pamiętałem!" No tak, pamiętałeś... Bo niestety sztuką byłoby zapomnieć, kiedy szyldy sklepowe przypominają wszem i wobec już od połowy lutego, że magiczna data zbliża się nieubłaganie i oferują mnóstwo pyszności w różnokształtnych opakowaniach.

Ale czy rzeczywiście chodzi tutaj o przysłowiowego „symbolicznego kwiatka"? Po części tak. Można wręczyć go mamie, babci, siostrze... Święto Kobiet to przecież nie urodziny jednej, bliskiej osoby. Nawet znajoma z pracy poczuje się miło, kiedy zostanie obdarowana symboliczną czekoladką. I właśnie dlatego ta jedyna, najbliższa kobieta, nie poczuje się miło, kiedy zostanie potraktowana jak... znajoma z pracy.

Matka, ale przede wszystkim kobieta

Teraz, od kiedy Twoja ukochana została matką, jeszcze bardziej niż dotychczas pragnie poczuć się kobietą. Przekonaj ją, że dla Ciebie pod tym względem absolutnie nic się nie zmieniło.

Bo TA kobieta, wymaga od Ciebie zdecydowanie... mniej. Śniadanie do łóżka tuż przed wyjściem do pracy, czuły liścik gdzieś na lustrze w łazience, własnoręcznie przygotowany podwieczorek, lampka wina w jakiejś przytulnej knajpce, spacer tylko we dwoje, może nawet środkiem zatłoczonej ulicy... Ona chce poczuć się dla Ciebie wyjątkowa i wcale nie potrzebuje do tego srebrnych kolczyków, markowej bielizny czy nowego zapachu od Naomi Campbell... Może trudno Ci to zrozumieć, ale teraz, kiedy Twoja ukochana została matką, jeszcze bardziej niż dotychczas pragnie poczuć się... kobietą. Przekonaj ją, że dla Ciebie pod tym względem absolutnie nic się nie zmieniło. Dzień Kobiet to doskonała okazja, żeby ją w tym upewnić.

Czas tylko dla nas

Tylko od Was zależy, jak spędzicie ten dzień. Jeżeli ostatnio, z wiadomych powodów, Wasze wyjścia uległy znacznemu ograniczeniu, zaplanuj ten dzień poza domem. Poproś o pomoc rodziców, sąsiadkę bądź skorzystajcie z pomocy niani. Może zdecydujecie się na całodniowe świętowanie? Jednodniowy wypad do innego miasta, podróż pociągiem, jak za dawnych, studenckich czasów, potem przechadzanie się nieznanymi uliczkami... Wolny dzień to jednak w niektórych przypadkach jedynie marzenie. Zdecydujcie się więc na romantyczny wieczór. Zaplanujcie prawdziwą randkę! Umówcie się gdzieś na mieście na kolację przy świecach, a potem kino. Niech każdy dotrze na miejsce sam, jak dawniej, zanim zostaliście parą. Takie drobne sztuczki z pewnością wprowadzą w Wasze życie więcej uroku i romantyzmu.

Chwila wytchnienia?

A może zafundujesz swojej ukochanej chwilę wytchnienia sam na sam ze sobą? Wizyta w salonie kosmetycznym? Manicure? Pedicure? SPA? Profesjonalny masaż? Zabiegana codzienność, nawet mimo chęci, nie pozwala na poświęcenie ciału tyle czasu, ile ono potrzebuje. Być może dobrym pomysłem będzie odciążenie żony i przejęcie wyjątkowo wszystkich obowiązków związanych z dzieckiem. Wypad na zakupy z koleżankami, potem kawiarnia, kino i relaks w salonie kosmetycznym. Takie całodniowe „wychodne" z pewnością doda jej sił i energii, a tęsknota spowodowana tak długim rozstaniem sprawi, że przygotowana przez Ciebie kolacja będzie smakowała jeszcze lepiej!

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55