Najlepsze blogi dla mam

autor: Agata Cygan , 2015-07-13
Najlepsze blogi dla mam
Pewnie niejednej z was przyszło to chociaż raz do głowy. Pytanie, ile z tych pomysłów zostało zrealizowanych..? Bo co ja ciekawego mogę powiedzieć, Bo kto będzie chciał to czytać…? Oto kilka przykładów na to, że przeżycia mam naprawdę są ciekawe, a chętnych do czytania nie brakuje. Najlepsze blogi parentingowe 2014.

Hafija.pl – blog matki karmiącej

Blogiem Roku 2014 został blog, prowadzony przez mamę 4-letniego Gabrysia, dyplomowaną Promotorkę Karmienia Piersią oraz założycielkę Kwartalnika Laktacyjnego - pierwszego w Polsce magazynu o karmieniu piersią. Autorka publikuje podparte naukowymi badaniami felietony o karmieniu naturalnym, obala mity z nim związane oraz pomaga rodzicom w budowaniu więzi z dzieckiem. Jak twierdzi, jest kobietą z misją, a celem jej bloga jest wsparcie kobiet w aktywnym macierzyństwie oraz rozwoju zawodowym, skupienie w jednym miejscu mądrych i dojrzałych rodziców, którzy szukają wiedzy i wsparcia w zakresie umacniania swoich rodzicielskich kompetencji.

Po dzisiejszym wpisie możecie o mnie mówić „ta leniwa matka" i nie minie się to wcale z prawdą. Ten wpis to takie moje #wstydliwewyzwania, ale napisać należy! - chcecie wiedzieć, czego wstydzi się mama? Sprawdźcie na blogu!

Bakusiowo.pl - przygody korpo-matki odmienione przez przypadki

Wysoko w rankingu znalazł się blog prowadzony przez panią Malwinę - do niedawna goniącą za karierą, wiecznie zapracowaną, zabieganą, częściej przebywającą w delegacji niż w domu. Pasjonatka fotografii, podróży i aktywnego spędzania czasu zamieszcza na blogu nie tylko fascynujące wpisy, ale dodatkowo - własne zdjęcia.

Jak sama siebie przedstawia? „Z niewyparzoną jadaczką i skłonnościami do opowiadania betoniastych dowcipów. Tak... to cała ja - Bakusiowa Mama". Na blogu pojawia się także - „Szara Eminencja". Osoba odpowiedzialna za wszystko co techniczne, internetowe i graficzne, czyli Tata. Co ciekawe, tata sprawdza się także w innych dziedzinach, jak chociażby gotowanie i pisanie - na blogu można znaleźć ich połączenie, czyli cykl wpisów „TATA GOTUJE".

Metka obowiązkowo pod skórki od bananów i brudne pieluszki i sprawa załatwiona. No chyba, że tą nadprogramową bluzką spowodujesz wir na koncie - tak właśnie Bakusiowa mama unika ewentualnych wyrzutów męża o to, że zbyt wiele wydaje na ubrania. A więcej trików, porad i inspiracji - szukajcie na blogu!

Buuba.pl – codzienne inspiracje dla rodziców

Masz dzieci, które zawadzają Ci czasem tu i tam, ale mimo, że dopada Cię overload przy nich, chciałabyś zrobić coś dla siebie. Nie mówię tu o makijażu raz w tygodniu, umyciu włosów, czy wyszorowaniu pięt pumeksem. O tym mówię Ci codziennie, to ma być zrobione i już! Ja wiem, że żyjemy w kulturze gdzie matka powinna być ubrana w worek pokutny, oddawać się z 100% dzieciom, ale pomału te czasy się zmieniają...

Buuba - kiedyś mały, prywatny blog, to dziś miejsce, poruszające każdą tematykę związaną z codziennością - dzieci, dom, kulinaria, dbanie o ciało, kondycję fizyczną i duchową. Są treści modowe, kosmetyczne, lifestylowe, jest i trochę gadżetów. Autorką bloga jest młoda mama dwóch synów, urodzonych rok po roku. „Buubkowa Mama" to osoba, która potrafi się skupić na tysiącu rzeczy na raz, cechuje ją zamiłowanie do fotografii oraz - jak łatwo się domyślić - swoich pociech. Jak myślicie, czy matka bez dzieci jest sobą? Sprawdźcie na blogu!
----------
Wysoko w rankingu znalazły się także blogi: Makóweczki.pl, Matkojedyna.blogspot.com i Nakolkach.com. Zachęcamy do zajrzenia!

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Olga
2016-07-27

Ja najchętniej czytam własnie bakusiowo i MaMaInspiruje.pl - cała masa pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem z fajnymi fotami :)

~Olga
niunia
2018-07-02

też zgadzam się, że buuba.pl powinna znaleźć się w tym rankingu, to naprawdę swietny blog!

~niunia

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55