Najlepsze blogi z pomysłami na zabawę dla dzieci. Nasz ranking

autor: Marta Czajka , 2019-02-21
Najlepsze blogi z pomysłami na zabawę dla dzieci. Nasz ranking
Każdy rodzic wie, że znudzone dzieci to …. kłopoty. Jeśli brakuje Ci już pomysłów na ciekawe i angażujące zabawy dla maluchów, sprawdź nasze typy blogów dla kreatywnych rodziców. Obiecujemy, że będzie się działo!

Zakręcona Mama (http://zakreconamama.pl)

Blog z pomysłami na kreatywne zabawy i ciekawe aktywności dla dzieci i rodziców: kalendarz z klocków, pejzaże malowane solą kuchenną, papierowe przeplatanki i tym podobne zabawy. Znajdziesz tu również przeglądy zabawek, książek i gier oraz testy gier i zestawów edukacyjnych. Autorka bloga wychodzi naprzeciw rodzicom i przygotowuje gotowe szablony do samodzielnego wydruku, które można wykorzystać do opisywanych zabaw - kartki, kalendarze, bony i gry.

Oprócz pomysłów na zabawy na blogu znajdziesz rady dotyczące aranżacji pokoiku dziecięcego, przeróbek ubrań oraz artykuły poradnikowe związane z rodzicielstwem i wychowaniem dziecka.

Kreatywne zabawy dla dzieci (http://kreatywnezabawydladzieci.pl)

Blog z zabawami i grami kreatywnymi dla dzieci. Autorką jest Maria, mama czwórki dzieci, która opisuje swoje doświadczenia rodzicielskie i inspiruje innych rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi. Na blogu znajdują się głównie pomysły i przepisy na wspólną zabawę i tutoriale. Autorka bloga również przygotowuje gotowe szablony do samodzielnego wydruku, które można wykorzystać do opisywanych przez nią zabaw.

Kategorie na blogu podzielone są na zabawy w domu zabawy na zewnątrz, książki oraz zabawy masą plastyczną (są tu również przepisy na masy plastyczne DIY). Nam najbardziej przypadły do gustu przepisy na masy plastyczne, które można zrobić samodzielnie w domu - masy papierowe, solne, zimna porcelana, domowa ciastolina, rosnące farby. Koniecznie przetestujcie z maluchami!

Moje dzieci kreatywnie (https://mojedziecikreatywnie.pl/)

Blog prowadzony przez Ewę Wojtan, pedagoga, wychowawcę w domu dziecka oraz mamę dwóch chłopców. Na blogu cała masa gotowych pomysłów na zabawy z dziećmi. Do większości zabaw plastycznych można wykorzystać szablony do wydruku dostępne z poziomu strony. Przepisy, pomysły na weekendowe i wakacyjne atrakcje, dekoracje domu, przeglądy i testy gier, książek, zabawek kreatywnych i wiele, wiele więcej!

Nam najbardziej spodobały się przepisy na domowe masy typu Slime, czyli uwielbiane przez dzieci tzw. glutki, instrukcja, jak zrobić sztuczny śnieg oraz pomysły na naukę czytania sylabami z wykorzystaniem plastikowych kubeczków, klocków, kartonów, balonów, rolek po papierze toaletowym i całej masy innych przedmiotów.

Dzieciaki w domu (http://dzieciakiwdomu.pl/)

Blog prezentujące kreatywne i edukacyjne zabawy w domu z dziećmi. Blog prowadzony jest przez mamę, która zdecydowała się nie posyłać swoich dzieci do szkoły, tylko zorganizować im edukację domową, czyli tzw. homeschooling. Jak tłumaczy blogerką, jest to forma kształcenia dziecka, w której odpowiedzialność za cały proces nauczania biorą na siebie rodzice, a nie szkoła. Dziecko musi być zapisane do szkoły, ale nie jest obecne na lekcjach. Warto zaznaczyć, iż rodzic nie musi mieć wykształcenia pedagogicznego.

Oprócz porad dotyczących edukacji domowej, na blogu znajdziesz sporo pomysłów na zabawy edukacyjne i rozwijające dla dzieci, które tą edukację wspomagają. Nam bardzo spodobały się pomysły na zabawy stempelkowe, farbowane pestki dyni, zwierzątka z drewnianych klamerek na pranie i mydełka domowej roboty.

Na blogu znajdziesz również gotowe szablony i pomoce edukacyjne do samodzielnego wydruku - tematyczne szablony, karty pracy, ćwiczenia.

Kreatywnym okiem (https://kreatywnymokiem.pl/blog/)

Blog dla rodziców, którzy szukają pomysłów na twórcze zabawy z dzieckiem. Na blogu znajdują się nie tylko gotowe pomysły, ale również darmowe karty i szablony do pobrania i samodzielnego wydruku, pomysły na pomoce edukacyjne oraz inspiracje DIY do domu oraz porady, jak samodzielnie stworzyć różne pomoce do nauki i zabawy.

Blog prowadzony jest przez Ilonę Popławską. Przez ponad 2 lata prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie, należy do grupy nieformalnej Aktywni Kreatywni, a także prowadzi autorski projekt przyrodniczy "Mały Przyrodnik, dla rodzin". Dzięki temu, swoim czytelnikom, dostarcza sporej dawki kreatywnych pomysłów.

Kinder Świat. Czyli filcowe zabawki edukacyjne (http://kinderswiat.com)

Kinder Świat, czyli filcowe zabawki edukacyjne to blog instruktażowy, miejsce poświęcone wszelkiego rodzaju twórczości DIY. Jak pisze sama autorka bloga, mama trójki dzieci, z wykształcenia fizjoterapeutka: znajdziecie tu przede wszystkim zabawki edukacyjne, wszelkiego rodzaju książeczki, tablice sensoryczne lub inne ciekawe propozycje jak poprzez zabawę poszerzać wiedzę malucha.

Blog został podzielony na kategorie dla dzieci i dla rodziców. W części dla dzieci znajdziesz pomysły na zabawki i pomoce edukacyjne ułatwiające naukę kolorów, kształtów, czytania, liczenia, języków obcych, ortografii, ćwiczące pamięć i koncentrację a także stymulujące wzrok, rozwój motoryki małej i dużej oraz grafomotoryki, podzielone na kategorie wiekowe. W części dla rodziców znajdziesz instrukcje i opisy zastosowanych technik, metod i materiałów, dzięki którym możesz wykonać opisywane pomoce i zabawki oraz część poświęconą polecanej literaturze.

----

Macie swoje ulubione blogi kreatywne? A może sami macie sprawdzone pomysły na edukacyjne gry i zabawy dla dzieci, którymi chcielibyście się podzielić z innymi rodzicami? Czekamy na podpowiedzi w komentarzach :)

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Lucyna Urbanowska
2021-01-10

Witam i zapraszam na swój blog z kreatywnymi zabawami dla dzieci w domu, oraz po pomysły na wycieczki z dziećmi i pyszne zdrowe obiadki maluszkom, oraz cykl spojrzeń ,,Oczami niani "na problemy z wychowaniem dzieci. Zapraszam,, Domowe zabawy z dziećmi czyli najlepsze pomysły na zabawę". Jest to blog istniejący dopiero pół roku i dynamicznie rozkręcający się. Mam już po 500 czytelników dziennie. Zachęcam i zapraszam serdecznie..:) Jeżeli mogę podać link to proszę http://domowezabawyzdziecmi.com.pl

~Lucyna Urbanowska

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55