Naturalne termogeniki – jak podkręcić spalanie tkanki tłuszczowej?

autor: Redakcja Portalu , 2013-05-02
Naturalne termogeniki – jak podkręcić spalanie tkanki tłuszczowej?
Termogeniki to substancje, które wpływają na termogenezę naszego organizmu. Proces ten charakteryzuje się zwiększonym uwalnianiem ciepła z organizmu, co powoduje wzrost tempa przemiany materii i w efekcie spalanie tkanki tłuszczowej. W świat naturalnych termogeników wprowadzą nas specjaliści z Nutri Center.

Przypraw na ostro

Do termogeników zalicza się m.in. kofeinę, guaranę czy sprzężony kwas linolowy CLA. Substancje te mogą wykazywać działanie podobne do działania niektórych hormonów odpowiedzialnych za metabolizm. Włączenie naturalnych termogeników do codziennego jadłospisu może wspomóc redukcję masy ciała. Jest to bardzo proste, gdyż wiele ostrych przypraw tj. pieprz, papryka, cynamon czy imbir zawiera ich znaczną ilość. Kapsaicynoidy zawarte w ostrych przyprawach przyspieszają przemianę materii. Z kolei katechiny i kofeina należą do grupy termogeników występujących w herbacie i kawie. Z tego powodu w procesie odchudzania zalecane jest picie zielonej herbaty.

Kontrola masy ciała

Substancji działających termogennie należy szukać także w owocach i warzywach. Są one obecne w owocach cytrusowych i jagodowych, w warzywach zielonych i pomarańczowych oraz w roślinach trączkowych. Poza sezonem na świeże jarzyny możemy sięgać po gotowe mrożonki, które mają zbliżoną wartość odżywczą. Do produktów kontrolujących masę ciała można zaliczyć również nabiał o niskiej zawartości tłuszczu, mięso i ryby. W mięsie zwierząt przeżuwających, leku i przetworach mlecznych występuje kwas linolowy CLA. Pomaga on stopniowo optymalizować skład ciała w kierunku procentowego wzrostu beztłuszczowej masy ciała, w tym tkanki mięśniowej i obniżenia procentowej zawartości tłuszczu w ciele.

Bezpieczne dla organizmu

Lista produktów zawierających naturalne termogeniki jest bardzo długa. Z pewnością każdy znajdzie produkty najbardziej lubiane, które dodatkowo podkręcą spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto naturalne termogeniki są bezpieczne dla organizmu, a ich dobroczynne działanie, przemawia za tym, żeby korzystać z nich na co dzień.

Źródło: Nutri Center (www.nutricenter.pl)

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Falkon
2015-09-22

Ja kupuję suplement Therm Line Man w aptece.Nie ćwiczę ze względu na prace nie mam czasu ale zastosowałem delikatną dietę do niego.

~Falkon

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55