Nie stresuj się przed testem! Polka stworzyła nowy test ciążowy

autor: Agata Cygan , 2019-03-14
Nie stresuj się przed testem! Polka stworzyła nowy test ciążowy
Test ciążowy to najpopularniesza metoda, stosowana przez kobiety w celu potwierdzenia bądź zaprzeczenia podejrzeniu ciąży. Jego aktualna wersja nie zadowala jednak kobiet - może by ją tak nieco uwspółcześnić?

Na opakowaniu wizerunek uśmiechniętego bobasa. Wewnątrz niewielki plastikowy przedmiot, nieco przypominający termometr elektroniczny bądź flamaster. Nawet, jeśli wykonujesz test nie po raz pierwszy, zapewne dla pewności przeczytasz dość obszerną instrukcję od deski do deski: ile kresek, w jakich kolorach, ile moczu nanieść, w jaki sposób, jak długo czekać na wynik i wreszcie - po jakim czasie będzie on niewiarygodny. Jako, że test ciążowy najlepiej wykonać w godzinach porannych, możliwe, że będziesz to robić przed wyjściem do pracy. Biorąc pod uwagę towarzyszący całemu wydarzeniu stres - trzęsącymi się rękoma. Wstań przynajmniej kwadrans wcześniej.

Stresujące testowanie

Testy mają to do siebie, że bywają stresujące. I nieważne, czy starasz się o przejście do kolejnej klasy, uprawnienie do kierowania pojazdem czy zostanie matką. Albo przeciwnie - wolałabyś w najbliższym czasie oszczędzić sobie podobnych rewolucji. Bo nie ważne, czego oczekujesz po wyniku - wiążesz z nim z reguły ogromne nadzieje. Trudno się dziwić, że przeprowadzaniu testu ciążowego towarzyszą zazwyczaj spore emocje. A gdyby tak nieco ułatwić ten proces, a poziom emocji zminimalizować? Pomyślała o tym studentka Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Natalia Mroszczyk.

Fot. ze strony http://designteka.pl

Uśmiech szczęścia?

Czym jej test ciążowy różni się od swojej dotychczasowej wersji? Różnice są widoczne jeszcze przed otwarciem opakowania, z którego znika wizerunek uśmiechniętego niemowlęcia. Jak zauważa autorka, nie każda kobieta sięgająca po produkt, robi to z nadzieją rychłego macierzyństwa. Wizja prezentowana na opakowaniu jest więc być może ostatnią, na jaką liczy. Kobieta, która wykonuje test po raz pierwszy, nie wie też, czego dokładnie spodziewać się po otwarciu opakowania - jak będzie wyglądał przedmiot, z którego będzie musiała skorzystać. Zamiast więc bobasa, którego uśmiech nie każdy pragnie odwzajemnić, lepiej pokazać produkt - po prostu.

Zobacz też: Jak działa test ciążowy

Fot. ze strony http://designteka.pl

Plus czy minus?

Największa rewolucja dotyczy jednak sposobu zaprezentowania wyniku. W znanych nam dotychczas testach jedna kreska oznacza, że do zapłodnienia nie doszło, dwie - sugerują ciążę. Ale w jakim kolorze musi być ta druga? Intensywna czerwień daje większą pewność, ale podobno ta blada także rokuje. Na ile? Wierzyć, czy powtórzyć test za kilka dni? Koniec z podobnymi pytaniami. W teście stworzonym przez studentkę z Krakowa wynik nie pozwala na żadne wątpliwości - znak plus oznacza zapłodnienie, znak minus to sygnał, że do ciąży nie doszło.

Bez instrukcji, bez pojemniczka

Koniec z wczytywaniem się w długą, skomplikowaną instrukcję - zamiast suchych formułek, czytelne rysunki. W przypadku nowego testu nie potrzeba też żadnego pojemniczka - mocz oddajemy tam, gdzie zawsze, a test musi zostać włożony pod strumień moczu (wyglądem przypomina tradycyjną wkładkę higieniczną - może nieco bardziej kompaktową i poręczną). Bez obaw, że nie trafisz w odpowiedni kwadracik - powierzchnia pola chłonnego została znacznie powiększona, zdecydowanie ułatwiając stresujące zadanie.

 

----

Autorka podjęła się wyzwania, twierdząc, że tradycyjne testy ciążowe nie zadowalają swoich użytkowniczek. Są stresujące, niewygodne, mało intuicyjne i zbyt skomplikowane. Współczesna wersja ma redukować stres i maksymalnie uprościć całe przedsięwzięcie. Niestety, nie ma informacji, czy i kiedy produkt mógłby trafić do regularnej sprzedaży. Jak myślicie, byłby chętnie wybierany przez kobiety?

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

w88win88
2019-07-05

Good

w88win88
Teresa92
2019-08-21

Bardzo fajny pomysł, ja pomimo tego, że śledziłam swoją owulację dobrym i polecanym urządzeniem bo cyklotesterem myway to moment sprawdzania czy zaszłam był bardzo stresujący. Przy kolejnej ciąży na pewno z niego skorzystam!

Teresa92

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55