Niezwykłe oświadczyny

autor: Karolina Jędras , 2011-02-21
Niezwykłe oświadczyny
W życiu mężczyzny przychodzi pewnego dnia taka chwila, kiedy chce poprosić swoją partnerkę, aby towarzyszyła mu do końca życia. Gdy podejmie już tę ważną decyzję, pozostaje tylko kupić pierścionek i się oświadczyć. Tylko jak to zrobić oryginalnie? Może na szczycie Wieży Eiffla, a może podczas przyrządzania kolacji? Dla każdego niezwykłe oświadczyny oznaczają coś innego.

Czy zostaniesz moją żoną?

Wydaje się, że najtrudniejsze jest podjęcie samej decyzji o oświadczynach i ślubie, w końcu jest to zobowiązanie na całe życie. Dla mężczyzn sposób, w jaki się oświadczą często jest równie ważny co zakup wymarzonego pierścionka. My kobiety marzymy przede wszystkim o romantycznej atmosferze. Większości wystarczy piękny pierścionek, bukiet róż (lub innych ulubionych kwiatów) i wypowiedzenie wytęsknionych słów - czy zostaniesz moją żoną?

Oświadczyny tradycyjno-romantyczne

Kwiaty, jedzenie, drinki, poduszka, szczeniak – to te rzeczy mogą przynieść ci pierścionek zaręczynowy.

Oświadczyny w tradycyjnym, romantycznym klimacie można podzielić na kilka kategorii, np: oświadczyny w rocznicę/urodziny w restauracji, podczas romantycznej kolacji, podczas wakacji, urlopu, wyjazdu. Na jednym z internetowych forów anulka333 opisuje swoje zaręczyny podczas wycieczki do Kozłówki. Jej partner zabrał ją na zwiedzanie zabytkowego pałacyku. Zamówił przewodnika tylko dla nich. Podczas oprowadzania - pani otworzyła nam drzwi do pięknego salonu, tam na stole leżał bukiet czerwonych róż, głośno grała nasza piosenka - wspomina. Wtedy mężczyzna się oświadczył i został przyjęty.

Podczas wakacji oświadczył się natomiast Tomek, ekonomista z Krakowa, wraz z dziewczyną pojechali do Grecji. Tomek przemycił pierścionek tak, by jego partnerka się nie zorientowała. Najważniejsze pytanie zadał wieczorem, przy zachodzie słońca, gdy nie było już turystów, w Delfickiej Wyroczni.
Często wykorzystywanym sposobem na oryginalność jest umieszczanie pierścionka w różnych miejscach. Mogą to być kwiaty, jedzenie, poduszki. Swą najpiękniejszą biżuterię w drinku znalazła lain - już kończyłam (malibu), kiedy zobaczyłam coś na dnie - pierścionek.

Niekonwencjonalnie

Panowie potrafią zaskoczyć pomysłowością. W końcu znają oni upodobania swoich przyszłych żon i wiedzą, co sprawi im największą niespodziankę. Jedna z internautek (FishFace) opisuje swoje zaręczyny - ten sylwester chyba był najlepszy, jaki przeżyłam. Babski wieczorek z przyjaciółkami. Zmawiamy pizzę. Czekamy, czekamy (chyba z godzinę) Zdenerwowana poszłam do drzwi. A tu co! Jaki psikus! Mój ukochany dostawcą pizzy! Wyciąga zza pleców pudełko z jedzeniem, a tam przyczepiona karteczka (z adresem, red.) i na dole „ps. wyjdziesz za mnie?".

Pomysł swojego przyszłego szwagra chwali zaś Violent Delight - narzeczony mojej siostry jest grafficiarzem [...] któregoś dnia odbywał się jakiś festiwal czy konkurs graffiti, on cały dzień tam spędził, a ona miała dołączyć po pracy. Wyszedł po nią, zasłonił jej oczy i zaprowadził w miejsce gdzie malował... a tam ona namalowana z pierścionkiem na palcu i pytaniem "Will You marry me Ssssugar ?".

Ekstremalnie

W Polsce rośnie „oświadczynowy biznes”. W Internecie można zamówić np. znak drogowy z pytaniem „Wyjdziesz za mnie?”.

Wielu panów idzie jeszcze krok dalej i oświadcza się pod wodą, podczas kajakowego spływu, lecąc balonem, samolotem, skacząc ze spadochronem czy podczas czołgania się w ciemnej jaskini. Jeżeli tylko kobieta lubi ekstremalne zabawy, jest to świetny pomysł na oświadczyny. Tuż po skoku ze spadochronem oświadczył się Artur, informatyk z Poznania, uznał, że jeżeli jego partnerka marzy o takiej atrakcji, to jest to też dobry pomysł, by poprosić ją wtedy o rękę.
W Polsce rośnie cały oświadczynowy biznes. W Internecie można zamówić znak drogowy z pytaniem ‘Wyjdziesz za mnie?', ułożyć je z czekoladowych liter czy zamówić specjalny lot balonem. Wystarczy pomysł, by swą kobietę zaskoczyć wspaniałymi oświadczynami.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

mamamateusza
2016-01-27

Pomysł z dostawcą pizzy jest prześwietny :) bardzo oryginalnie

mamamateusza
mamamateusza
2016-01-27

Pomysł z dostawcą pizzy jest prześwietny :) bardzo oryginalnie

mamamateusza

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55