Przyszła mama kupuje mieszkanie

autor: Redakcja Portalu , 2012-09-17
Przyszła mama kupuje mieszkanie
Jeżeli mieliście w planach zakup własnego mieszkania, ciąża zapewne Waszej decyzji nie tylko nie przekreśli, ale wręcz przyspieszy. Skoro Wasza rodzina się powiększy, przysłowiowy „własny kawałek podłogi” wydaje się być wręcz obowiązkiem. Teraz zmienić się jednak mogą Wasze preferencje mieszkaniowe i priorytety. Na co zwrócicie największą uwagę? Jakie oferty powinniście przeglądać w pierwszej kolejności?

Blisko, cicho, wygodnie

Dla przyszłej mamy ważne będą usługi: żłobek, przedszkole, szkoła i przychodnia.

Lokalizacja to z pewnością jeden z pierwszych kryteriów, na jakie zwróci uwagę przyszła mama. Pytanie tylko - jaka będzie najbardziej odpowiednia dla niej i jej maluszka? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony - mała odległość od Centrum ułatwi codzienne zakupy czy wizyty u lekarza i pozwoli szybko dostać się do miasta. Z drugiej strony, kiedy na świat przyjdzie dziecko, kluczowym warunkiem będzie z pewnością spokój, brak hałasu, samochodowego kurzu i pędzących pojazdów. W zamian za to: jak najwięcej zieleni i parków. Ważna dla przyszłej mamy będzie również odległość od przystanku i pętli komunikacyjnej, a także usługi, z jakich można skorzystać w najbliższej okolicy. Jakie? Przede wszystkim żłobek, przedszkole, szkoła i przychodnia.

Duże znaczenie ma w tym wypadku także dostępność usług handlowych. Być może innym wystarczy osiedlowy sklepik, w którym „zawsze wszystko się znajdzie". W przypadku świeżo upieczonej mamy „wszystko" nabiera nieco szerszego znaczenia. Różne rodzaje pieluszek, gotowe posiłki dla dziecka i akcesoria „na wszelki wypadek", w których kwestii zwykle pomaga dopiero sieciowy supermarket. Dzisiejsze mamy, do tych podstawowych kryteriów z pewnością dorzucą także bliskość miejsc przyjaznych matkom z dziećmi, które bardzo ułatwiają codzienne przebywanie z maluchem oraz wszelkie udogodnienia, towarzyszące inwestycji.

Praktycznie i bezpiecznie

Kolejnym, ważnym kryterium w przypadku przyszłych rodziców, będzie z pewnością funkcjonalność mieszkania. Młode małżeństwa często stawiają na nowoczesność i oryginalność wykończenia, co jednak nie zawsze wiąże się z funkcjonalnością. Wizja ewentualnego, przyszłego rodzicielstwa, nie zawsze jest na tyle silna, by weryfikować plany pary pod kątem małego lokatora. Przekonanie o tym, że mieszkanie ma być także domem dla dziecka, zmienia nieco spojrzenie i ukierunkowuje je w stronę malucha - to naturalne. Przyszła mama sprawdzi więc na pewno, czy mieszkanie jest wystarczająco funkcjonalne i będzie się starała z góry przewidzieć ewentualne niedogodności.

W tej kwestii kluczowa okaże się liczba pokoi. Jak do tej pory, największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe, których metraż oscyluje wokół 50 mkw. To odpowiednia wielkość dla rodziny z dzieckiem. Obecnie można zaobserwować również tendencję, aby jednego z pomieszczeń nie dedykować określonej funkcji. Takie „multifunkcjonalne" pomieszczenie służy jednocześnie jako pokój dzienny, salon, jadalnia, pokój do pracy lub sypialnia rodziców. Ponadto wiele osób decyduje się na wyburzenie ścianki działowej i połączenie pokoju z kuchnią, dzięki czemu mieszkanie staje się jasne i przestronne. W przypadku osób planujących powiększenie rodziny, trzy pomieszczenia to z pewnością opcja rozważana w pierwszej kolejności. Dobrym pomysłem może się także okazać rozdzielenie łazienki i ubikacji.

Trudno zaprzeczyć, że walory estetyczne to ważne kryterium wyboru mieszkania, jednak niezaprzeczalnie pierwsze miejsce zajmie w tym wypadku bezpieczeństwo, wynikające z zastosowanych rozwiązań, ich praktyczność i funkcjonalność.

 Osiedle Przyjazne Dzieciom

Osiedle Przyjazne Dzieciom

Z głową na karku i ręką na pulsie

Przyszli rodzice z pewnością już na samym wstępie sprawdzą - jaka jest forma prawna intersującego ich dewelopera, poszukają informacji na temat stażu jego obecności na rynku, liczby zrealizowanych inwestycji, sposobu ich finansowania oraz - opinii wcześniejszych klientów. Z pewnością najczęściej wybierać będą mieszkania oddane już do użytku bądź takie, w przypadku których będzie to miało miejsce w jasno określonym terminie. Mały człowieczek to dość wymagający lokator. Trudno się dziwić - właśnie zamienia wyjątkowo wygodne, niezwykle praktyczne i funkcjonalne mieszkanie w brzuchu mamy na nowe lokum. Jego potrzebom może sprostać tylko sprawdzony deweloper.

Przyszli rodzice powinni rozglądnąć się za bezpiecznym i komfortowym osiedlem. Największym zainteresowaniem przyszłych rodziców i rodzin z dziećmi cieszą się mniejsze inwestycje z zielonymi dziedzińcami, ogródkami, placami zabaw dla dzieci oraz z rozbudowaną infrastrukturą miejską: sklepami, przedszkolami, szkołami, gabinetami lekarskimi. Najczęściej położone w pewnej odległości od Centrum, ale dobrze skomunikowane z różnymi częściami miasta. - mówi Piotr Kijanka, Dyrektor Działu Sprzedaży Wawel Service, dewelopera z 20-letnim stażem na rynku. - Taką inwestycją, jest Borkowska - kompleks mieszkaniowy na Klinach w Krakowie, który cieszy się największym zainteresowaniem naszych Klientów - rodziców. To inwestycja, o której z dumą możemy powiedzieć - „Osiedle Przyjazne Dzieciom" - dodaje.

 

Więcej o inwestycji Wawel Service  „Borkowska - Osiedle Przyjazne Dzieciom", której patronuje Portal Ciążowy.pl można przeczytać tutaj!

 

Borkowska - Osiedle Przyjazne Dzieciom

Borkowska - Osiedle Przyjazne Dzieciom

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55