Szukam pana, który pomoże w zapłodnieniu…

autor: Agata Cygan , 2015-09-03
Szukam pana, który pomoże w zapłodnieniu…
Nie trzeba zbyt długo przeszukiwać sieci, by znaleźć ogłoszenia kobiet, potrzebujących pomocy w zapłodnieniu. I wcale nie chodzi o panie, proszące o polecenie godnej zaufania kliniki leczenia niepłodności. Te potrzebują raczej – zaufanego dawcy spermy.

- Jestem 35-letnią kobietą i pragnę sama wychować dziecko. Szukam dawcy spermy (mile widziany wysoki blondyn). Jestem z Warszawy i szukam osoby z bliskich okolic.

Tego rodzaju ogłoszeń w sieci można znaleźć na pęczki. Dlaczego kobiety uciekają się do takich właśnie sposobów na zostanie matkami? W przeważającej większości przypadków motywy są podobne: brak odpowiedniego partnera, instynkt macierzyński, uciekający czas. Rozwiązanie, takie jak samotna adopcja mimo, że dozwolone w naszym kraju, jest w rzeczywistości bardzo mało popularne. Również zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem anonimowego dawcy cieszy się mniejszym powodzeniem niż właśnie zapłodnienie - „metodą ogłoszeniową".

Chcę zostać zapłodniona

Pomocy w zapłodnieniu szukają nie tylko samotne panie: - Jestem tutaj, bo szukam dawcy z małopolskiego. Moj mąż nie może mi dać dzidziusia, dlatego pisze tutaj. Musi mieć ciemne włosy, zielone lub niebieskie oczy - wyjaśnia antosia. To, czy mąż antosi również włącza się w poszukiwania, czy też nie ma o nich pojęcia, pozostaje kwestią domysłu... Mniej wątpliwości w tym zakresie budzi wpis Any_M: Jestem z Łodzi. Szukam dawcy z grupą krwi 0 RH +/. Skoro grupa jest jasno określona, widocznie taką właśnie posiada „nieskuteczny" parter. A co za tym idzie - tylko dziecko z podobnym czynnikiem będzie w stanie przekonać go o niespodziewanym ojcostwie...

Dla większości poszukujących dawcy spermy małżonek, głównym powodem okazują się problemy z zapłodnieniem. Czasami jednak tym, co popycha zamężne kobiety do wystawienia ogłoszenia okazuje się zwyczajny - brak okazji: Szukam zdrowego mężczyzny, ze wszystkimi badaniami, który zechciałby mnie zapłodnić. Mam 34 lata, jestem z województwa mazowieckiego - pisze kazza. - Mam już jedno dziecko. Chcę mieć drugie, ale od paru lat nie mogę spotkać się ze swoim mężem w odpowiednich terminach. Szukam Pana, który nie będzie chciał jakichś fenomenalnych pieniędzy, ponieważ nie jestem bogata, za to będzie dyskretny i nie będzie chciał utrzymywać kontaktu z dzieckiem. Preferuję spotkania w hotelu...

Atrakcyjny wygląd, określony kolor oczu i dobry stan zdrowia to jedne z najczęściej stawianych przez panie warunków, choć trzeba przyznać, że przyszłe mamy bywają też bardziej wymagające. Niektóre życzą sobie od partnera wysokiego IQ, a są i takie, którym zależy na „żywym dowodzie" łóżkowej skuteczności: - Jestem mężatką, mąż nie może mieć dzieci. Jestem po badaniach, 100% zdrowa... - zapewnia ANA. - Szukam przystojnego chłopaka/mężczyznę, który będzie miał sporo zalet, m.in. nieprzeciętną inteligencję i prezencję. Najlepiej takiego, który już spłodził dziecko.

Chętnie pomogę…

Co ciekawe, mało które ogłoszenie pozostaje bez odzewu. Większość wywołuje istną lawinę propozycji... Z reguły panowie ograniczają się do lakonicznych odpowiedzi: Witam, chętnie pomogę, proszę o kontakt mailowy to standard. Zdarzają się jednak i bardziej kuszące oraz szczegółowe oferty: - Proszę o kontakt, bardzo chętnie pomogę, jestem wyjątkowo zdrowym i wyjątkowo płodnym brunetem, wiek 34 lata, 190 cm, oczy piwne, szczupły, krew (ARh+), absolwent filozofii UMK w Toruniu, aktualnie pracownik naukowy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.... Dobre geny okazują się często używanym przez panów argumentem. No bo jak tu nie pokusić się na taką propozycję?

- 44 lata., geny ludzi długo żyjących - 87l. i 99l., w mojej rodzinie nie było chorób genetycznych, spłodzony przeze mnie syn jest mistrzem świata - zapewnia byk.

Co skłania panów do odpowiedzi na tego rodzaju ogłoszenia? Niektórzy twierdzą, że chęć „zostawienia czegoś po sobie", ale w tego rodzaju szczytne idee trudno uwierzyć, patrząc na wiek oferentów: Witam, mogę pani pomóc zajść w ciąże, 26 lat, 176 wzrostu, grupa krwi 0 rh+, ciemno brązowe włosy, oczy piwne. Wspomniany motyw również wydaje się wątpliwy, kiedy czytamy propozycje panów, sugerujące doświadczenie w „zawodzie": - Hej. Chętnie Ci pomogę - we wszystkich przypadkach zapłodnienie następuje od razu. Mam 183 cm wzrostu, jestem szatynem - pisze medicosamigos39. Podczas gdy niektórych motywów można się domyślać, poznanie innych wymaga już osobistego kontaktu: - Jarek 53, niebieskie oczy, blondyn, teraz siwy - pisze o sobie jaktychcesz1.

- Spłodziłem dwóch synów, przystojni, zdrowi, nie ma w mojej rodzinie chorób genetycznych ani raka, mam jeszcze propozycje, ale o tym na spotkaniu, nie chodzi o małżeństwo...


---

Nie wszyscy być może mają tego świadomość, ale w sieci istnieje nawet specjalne forum, poświęcone dosłownie - „robieniu dzieci". Swoje miejsce znajdą tam zarówno panie, poszukujące dawców spermy, jak i panowie, czujący potrzebę zapładniania... Patrząc na owe zjawisko z boku - każdy odnosi korzyści. Jedna strona realizuje swoje marzenie o rodzicielstwie, druga - o szybkim zarobku bądź zwyczajnym zaspokojeniu seksualnych potrzeb. Bo po co korzystać z usług pań na telefon, skoro trzeba im płacić? Tutaj można dostać wszystko nie tyle za darmo, co jeszcze - za dobre pieniądze. Jedyną stroną, która może się okazać pokrzywdzona w tym całym „biznesie", jest ta trzecia - dziecko. Czy gdy dorośnie i zapyta o ojca, jedyne co matka będzie w stanie mu powiedzieć to to, że był blondynem o niebieskich oczach...?

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55