Top place zabaw w Warszawie

autor: Redakcja Portalu , 2019-09-12
Top place zabaw w Warszawie
W stolicy nie można się nudzić. I mowa tu zarówno o jej dużych, jak i małych mieszkańcach. Dzisiaj prezentujemy wam 5 placów zabaw, które Warszawiacy uważają za najbardziej atrakcyjne dla swoich pociech.

1. Jurajski plac zabaw

Plac Jurajski, znajdujący się przy ulicy Puszczyka na Ursynowie, nie bez powodu trafia na listę większości tworzonych rankingów. Motywem przewodnim tegoż miejsca są - dinozaury. Mamy więc dinozaurowe huśtawki, dinozaurową zjeżdżalnię, dinozaurowe drabinki (dzieciaki przechodzą wewnątrz wielkiego dinozaura), a nawet dinozaurowe jajo. Jak zauważają bywalcy, drewniane huśtawki i bujaki przypominają te rodem z Flinstonów.

Generalnie większość urządzeń (łącznie będzie ich ponad 30) w jakiś sposób nawiązuje do tych właśnie prehistorycznych gadów - nawet na miękkim, bezpiecznym podłożu naniesiono tropy zwierząt. Można odnieść wrażenie, że każdy kawałek przestrzeni pełni tu jakąś rolę - nawet na wspomnianym podłożu znajdziemy poziome gry (klasy czy twistera). Zajęcie dla siebie znajdą tu i młodsi i starsi - nad całym obiektem wznoszą się linarnia.

Zobacz również: Top place zabaw w Krakowie

2. Plac zabaw w Parku nad Balatonem

Tę perełkę znajdziemy na Gocławiu, pomiędzy blokami, w znanym okolicznym mieszkańcom parku. Generalnie cały park został zaaranżowany w taki sposób, by można w nim było odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu (a w przypadku młodszych użytkowników - wyładować nadmiar energii). Mamy tu wodne tarasy, boiska oraz atrakcyjny dla najmłodszych plac zabaw - ten z kolei z wyraźnym motywem morskim.

W centrum stoi wielki statek ze zjeżdżalnią, drabinkami, linami oraz wieloma innymi urządzeniami do zabawy. Także inne sprzęty utrzymane są w podobnym klimacie - liny, wieże, huśtawki. Niemałe wrażenie, zwłaszcza na odwiedzających po raz pierwszy - robi drewniany wrak wkomponowany w piasek w taki sposób, jakby uczestniczył w morskiej katastrofie...

3. Plac zabaw przy Arkadii

Tak, dobrze kojarzycie - Arkadia to centrum handlowe. Takie, które zapewnia odwiedzającym rodzicom wspaniałą wymówkę: przecież idziemy z dziećmi na plac zabaw, zakupy tylko przy okazji! Plac zabaw wyróżnia się nowoczesnymi, wysokiej jakości atrakcjami dla dzieci. Znajdziemy tutaj wszystko, czego potrzebują nasi młodsi towarzysze sklepowych wędrówek: huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, ścianki wspinaczkowe, uwielbiane przez dzieciaki trampoliny i hamaki, tory przeszkód, a nawet - zestaw urządzeń przelewowych do zabawy wodą i piaskiem.

Zmęczeni zakupami rodzice mogą odpocząć na wygodnych drewnianych ławeczkach w otoczeniu bujnej roślinności. Co ciekawe, wielu mieszkańców stolicy to właśnie ten plac zabaw stawia na pierwszym miejscu! Ciekawe, dlaczego...

4. Plac zabaw w Parku Żeromskiego

Ogromna przestrzeń do zabawy w samym sercu Żoliborza. Na miękkiej kolorowej nawierzchni znajdziemy mnóstwo różnorodnych sprzętów, które zapewnią wyśmienitą zabawę najmłodszym - karuzele, huśtawki, kilka zjeżdżalni, liny do wspinaczki, domki oraz przyrządy, na których można ćwiczyć równowagę. Sporą atrakcją będzie też linarium połączone z rurową zjeżdżalnią.

Dodatkowo, mamy też kilka urządzeń niestandardowych, jak np. naprzemienne karuzele i huśtawki, ruchome przejścia czy - telefon . Część placu wyłożona bezpieczną nawierzchnią, część wysypana piaskiem, a wszystko otoczone rozłożystymi drzewami, które dają nieco cienia w upalne dni.

Minusy? Jako że miejsce cieszy się naprawdę sporą popularnością, bywa tu tłoczno - zwłaszcza w sobotnie czy niedzielne popołudnia.

5. Plac zabaw Hasanka

W dzielnicy Ursus obok basenu Albatros czeka na dzieciaki naprawdę sporych rozmiarów plac zabaw (największy z warszawskich placów?). Można w zasadzie stwierdzić, że nie jest to jeden plac, a raczej złożony kompleks wielu placów zabaw. Atrakcje dla siebie znajdą tu zarówno młodsi (zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, labirynty, rycerski zamek, piracki statek, domki z łańcuchami i podestami, rower - karuzela - trzeba pedałować, aby się kręcić, tor dla samochodzików elektrycznych), jak i starsi (wysoka pajęczyna do wspinaczki, boiska, skate-park, tor rolkowy, siłownia, obrotowa huśtawka z oponami, której próżno szukać na innych placach ). Jest też fontanna, w której - mimo zakazu -zawsze chlapią się szczęśliwe dzieciaki.

Nawierzchnia placu jest miękka, zaś strefa dla maluchów wysypana piaskiem. Mieszkańcy narzekają jedynie na duże nasłonecznienie placu w upalne dni, mało ławeczek dla rodziców oraz fakt, że Hasanka jest dość mocno rozciągnięta na dużej przestrzeni - plus dla niespożytej energii dzieciaków, minus dla zmęczonych nóg rodziców. No cóż, tutaj po prostu każdy musi pohasać.

Zobacz również: Poparzenia na placach zabaw

---
Oczywiście to jedynie "wierzchołek góry lodowej" - Warszawa oferuje najmłodszym naprawdę niezliczone atrakcje. Zapraszamy mieszkańców stolicy do wpisywania w komentarzach swoich ulubionych miejsc!

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55