Top prezenty komunijnych dla chłopca i dziewczynki  

autor: Agnieszka Kęsek , 2018-04-30
Top prezenty komunijnych dla chłopca i dziewczynki  
Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. Goście komunijni i przede wszystkim - chrzestni - stają przed dylematem, jaki prezent kupić dziecku przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej. Zwrócić się ku "klasyce", czy spróbować wymyślić coś oryginalnego? Przedstawiamy top prezentów komunijnych dla chłopców i dziewczynek!

Prezenty nie są najważniejsze

Wiele osób zauważa, że Pierwsza Komunia stała się bardziej niż przeżyciem religijnym czy duchowym, okazją do dawania prezentów. I to nie byle jakich! Komputer, tablet, telefon, a nawet... quad to już typowe prezenty komunijne. Kiedyś każde dziecko marzyło o rowerze lub zegarku. Teraz wśród podarków najwięcej emocji wzbudzają iPhone'y czy McBooki. Można się z takim obrotem spraw nie zgadzać, ale można też zadbać, i tu bardzo ważna jest rola rodziców, aby maluch wiedział po co to wszystko, i że najważniejsze wcale nie są prezenty czy pieniądze, jakie otrzyma w ten szczególny dzień, ale coś zgoła innego.

Topowe prezenty komunijne

W zestawieniu pomijamy prezenty - symbole, jak np. Pismo Święte, różaniec czy medalik lub krzyżyk. Są to oczywiste wybory i najbardziej typowe, klasyczne prezenty komunijne.

1. Rower lub rolki
Choć wiele osób uzna, że moda na dawanie rowerów i rolek na Komunię jest już passé, warto rozważyć jednak tę opcję. Dziś dzieci spędzają zdecydowanie zbyt wiele czasu przyklejone do ekranu komputera, telewizora, telefonu, tabletu, a za mało - na świeżym powietrzu. Może prezent w postaci roweru czy zestawu do jazdy na rolkach zmotywuje do częstszego wychodzenia z domu? Oczywiście
o ile dziecko już nie posiada swoich „dwóch kółek".

2. Czytnik e-booków

Kolejny prezent, który może zainspirować dziecko do mądrego spędzania czasu. Czytnik nie męczy ani nie psuje wzroku, pozwala też na dostosowanie m.in jasności ekranu czy wielkości czcionki do preferencji. Jego największą zaletą jest możliwość trzymania w obrębie jednego, małego urządzenia mnóstwa książek. Najpopularniejsze czytniki na rynku to Kindle, produkowane przez firmę Amazon. Bez problemu można je kupić w Polsce, a ich jakość jest bez zarzutu.

3. Warsztaty/kurs

To mniej typowy prezent, jednak jeśli znamy marzenia lub hobby dziecka może być strzałem w dziesiątkę. Obecnie, szczególnie w większych miastach, oferta warsztatów i kursów dla dzieci jest bardzo duża. Ciekawe mogą być m.in. warsztaty gotowania, pieczenia, fotografii, kurs rysunku czy jazdy konnej, ceramiki, językowy... Z pewnością taki prezent zmotywuje dodatkowo do poszerzania swoich zainteresowań i talentów.

4. Aparat fotograficzny

Jest to zdecydowanie bardziej standardowy podarek, zasadny wówczas, gdy dziecko faktycznie wykazuje zainteresowanie fotografią. Zamiast typowego aparatu można też wybrać tzw. Instax, czyli... znacznie nowszą i bardzo estetyczną wersję Polaroida. Aparat robi zdjęcie i natychmiastowo je drukuje. To obecnie bardzo modny gadżet. Istnieje kilka modeli Instaxa różniących się funkcjonalnością, a także - kolorami.

5. Biżuteria - dla dziewczynki

Dziewczynki, które lubią się stroić z pewnością bardzo ucieszą się z ładnej biżuterii. Wybierając ją, warto znać gust dziecka, aby zdecydować się na coś, co spodoba się obdarowanej i w czym chętnie będzie chodzić. Najlepiej zwrócić uwagę na uniwersalne wzory, które potowarzyszą dziecku długie lata. Obecnie wiele marek biżuterii wypuszcza specjalne serie dla dzieci. Jednak z okazji Komunii lepiej wybrać coś ponadczasowego.

6. Komputer, tablet lub smartfon

Absolutna klasyka i jednocześnie jedne z bardziej kontrowersyjnych podarunków. Nie da się jednak ukryć, że niezmiennie królują wśród komunijnych prezentów.

8. Konsola do gier - dla chłopca

Interesującym prezentem, szczególnie dla chłopca, może być też konsola do gier - Playstation lub Xbox. Każdy młody fan takich gier, jak choćby FIFA doceni z pewnością taki gadżet.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55