Trening w domu - najlepsze fit kanały na YouTube

autor: Agnieszka Kęsek , 2018-02-12
Trening w domu - najlepsze fit kanały na YouTube
Trener personalny, ćwiczenia w klubie fitness, przestronna, dobrze wyposażona siłownia… niestety, nie zawsze mamy czas lub środki na to, by pozwolić sobie na takie „luksusy”. Kiedy wyrwiemy dla siebie tylko niecałą godzinę z zabieganego dnia, ciężko będzie spakować się, pojechać na trening, wykonać go w satysfakcjonujący sposób i wrócić. Na szczęście z pomocą przychodzą domowe treningi, które z powodzeniem można wykonać nawet we własnym salonie.

Karnet na siłownię wcale nie jest potrzebny

Wiele osób wychodzi z założenia, że dobry trening można zrobić tylko na siłowni, albo tylko z trenerem, który będzie patrzył na każdy nasz ruch. Owszem, ma to swoje niewątpliwe zalety, ale wcale nie znaczy, że to jedyny sposób na bycie w formie. Ćwicząc w domu także można osiągać wspaniałe rezultaty!

Dla wielu osób taka forma aktywności okaże się lepszym rozwiązaniem- nie trzeba dojeżdżać, ma się wolność wyboru treningu, wszystko zajmuje mniej czasu, ćwiczenia można wykonywać we własnym tempie, do ulubionej muzyki. Nawet jeśli mamy zaledwie 20 minut - spokojnie damy radę wybrać taki program, który będzie efektywny w krótkim czasie.

O tym trzeba pamiętać

Zanim zacznie się przygodę z domowym treningiem należy zadbać o kilka kwestii.

  • Odpowiednie miejsce do ćwiczeń - w zależności od tego jaki trening będziemy wykonywać warto zastanowić się nad wygospodarowaniem konkretnej przestrzeni na czas treningu.
  • Akcesoria - można ćwiczyć zawsze z ciężarem własnego ciała, ale zwykle przydaje się chociaż mata. Zestawy hantli czy kettlebells można kupić natomiast w sklepach sportowych.
  • Wiedza - jeśli mamy zamiar ćwiczyć w domu, naprawdę warto zdobyć tyle wiedzy ile tylko można na temat rodzajów treningów i ich wpływu na ciało, a także bardzo mocno skupić się na technice ćwiczeń. Nie będzie przecież obok nas nikogo, kto mógłby poprawić choćby kolana schodzące do środka podczas przysiadu. Trzeba być wyczulonym i nauczyć się kontrolowania własnego ciała.

Najlepsze treningi w sieci

Jeśli przygotowania mamy już za sobą, pora wziąć się do dzieła. Przedstawiamy najlepszych trenerów i najlepsze programy treningowe dostępne za darmo na platformie YouTube. Królują kanały anglojęzyczne, gdyż na rodzimym rynku brakuje jeszcze tak rozbudowanych i dopracowanych produkcji.

Fitness Blender

Absolutny hit, król i królowa fitnessowego YouTube'a. Fitness Blender to kanał prowadzony przez sympatyczne małżeństwo - Kelli i Daniela. Ich dorobek jest niesamowity - kilkaset filmów, pośród których absolutnie każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Kelli i Daniel nagrywają bardzo dopracowane i świetne jakościowo wideo z treningami cardio, siłowymi, interwałami, ukierunkowanymi na wzmocnienie, wyrzeźbienie danych partii mięśniowych, spalenie tłuszczu, nabranie masy mięśniowej, poprawę elastyczności, gibkości, zwinności... Słowem - jest w czym wybierać! Do tego w każdej z mnóstwa kategorii mamy do wyboru filmy krótsze i dłuższe, dopasowane do poziomu zaawansowania, a twórcy zapewniają, że skutecznie da się poćwiczyć nawet mając tylko 15 minut. Są przy tym wszystkim niesamowicie sympatyczni, a treningi z nimi zupełnie się nie nudzą. Jeśli trzeba polecić tylko jeden kanał - to właśnie ten.

Tiffany Rothe

Jedna z niekwestionowanych gwiazd YouTube'a znana przede wszystkim ze swojego świetnego programu na tzw. boczki. Jej wideo to w większości krótsze treningi, ale dzięki temu można
z powodzeniem wykonać, podczas jednej sesji treningowej, nawet kilka, dobierając je do swoich potrzeb.

Blogilates

Cassey Ho, twórczyni kanału, obecnie zebrała już ponad 4 miliony subskrypcji. Niesamowity sukces zawdzięcza swojej charyzmie, a także autorskiej metodzie treningowej - POP Pilates - która zyskała ogromne uznanie. Nie ma w niej miejsca na nudę, jest bardzo dynamiczna i skuteczna. Treningi Cassey również są krótsze, dzięki temu można je powtarzać lub łączyć z innymi.

Befit

Kanał gromadzący treningi bardzo różnych trenerów, co gwarantuje ich sporą różnorodność. Ciekawe są między innymi treningi cardio-taneczne.

XHIT Daily

Na tym kanale można znaleźć sporo treningów mających na celu wyrzeźbienie ciała, spalenie tłuszczu. Miłośnicy intensywnych wrażeń z pewnością będą zadowoleni. Ciekawą propozycją są też treningi w stylu gwiazd - Miley Cyrus czy Aniołków Victoria's Secret.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55