Wspomaganie karmienia piersią – gadżety

autor: Agnieszka Kęsek , 2019-02-18
Wspomaganie karmienia piersią – gadżety
Karmienie piersią to najlepsze, co można dać swojemu dziecku. Mleko mamy jest przez pierwsze miesiące absolutnie kluczowe dla rozwoju maluszka. Jednak samo karmienie nie zawsze przebiega przyjemnie i bezproblemowo. Przedstawiamy gadżety, dzięki którym można je wspomóc i poprawić swój komfort.

Nie zawsze jak z płatka

Choć jest kluczowe dla dziecka, karmienie piersią nie zawsze przebiega idealnie. Po drodze mogą pojawiać się różne problemy, także w głowie mamy - zniechęcenie, zmęczenie, irytacja. Bo może boli, bo nie jest tak łatwo, jak się wydawało, bo zajmuje masę czasu...

To całkiem normalne że nie widzimy karmienia piersią wyłącznie w różowych barwach. Ma też swoje gorsze strony. Dlatego właśnie warto sobie pomóc na tyle, na ile to możliwe. Na szczęście obecnie producenci prześcigają się w produkcji różnych gadżetów i innych "wspomagaczy" dla karmiących mam - każdego roku pojawia się wiele nowości. Porównując dostępność akcesoriów obecnie i dziesięć lat temu widać ogromną różnicę. Przedstawiamy gadżety, którymi warto się zainteresować!

Laktator na dwie piersi

Obecnie można znaleźć laktatory, których, w zależności od potrzeb, używa się na dwie piersi bądź tylko jedną. I w dodatku nie są ręczne, ale elektryczne. Bardzo ciekawy laktator oferuje firma Medela. Produkt ten odciąga, imitując dwie fazy ssania dziecka. Najpierw szybko, aby pobudzić wypływ mleka, a później spokojniej i stabilniej. Dodatkowo, można wybrać sobie "moc", a także dopasować lejek.

Gorset do laktatora

To prawdziwa zbroja. Gadżet, który może i wygląda ciekawie, ale za to jak ułatwia życie... Zakładamy go i możemy jednocześnie odciągać pokarm i robić inne rzeczy, bo ręce pozostają wolne. Dzięki temu nie trzeba skupiać się wyłącznie na tej jednej czynności, co może być dość nużące. Do tego gorset jest wygodny i można go nosić bezpośrednio na ciele lub zakładać na podkoszulek czy bluzkę.

SNS, czyli specjalny system do wspomagania karmienia

To gadżet polecany w trudnych sytuacjach, kiedy maluszek ma problem ze ssaniem, lub też ssać umie, ale nie jest w stanie zapewnić sobie odpowiedniej porcji pokarmu, albo też kiedy karmiąca mama uważa, że nie produkuje wystarczającej ilości mleka. W takich momentach, kiedy pociecha, mimo, że je, nie przybiera na wadze, wiele mam zaczyna wspomagać się mlekiem modyfikowanym.

SNS pomaga poradzić sobie z tym problemem bez konieczności zmiany diety dziecka i jednocześnie stymuluje laktację. SNS składa się z butelki (można wypełnić ją odciągniętym mlekiem) i systemu, który doprowadza z niej pokarm do buzi dziecka. Maluch ssie specjalną końcówkę i jednocześnie pije to, co wypływa z piersi, jak i to, co płynie z dodatkowej butelki.

Herbatka Pukka Motherkind Baby BIO

Pukka to marka produkująca naturalne ziołowe, ekologiczne herbaty wysokiej jakości. Są wytwarzane zgodnie z filozofią fair trade, bez żadnych szkodliwych substancji, a ich produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko. Są inspirowane filozofią ajurwedyjską, ale nie trzeba być znawcą, aby cieszyć się ich wspaniałymi smakami i mnogością dobroczynnych roślin, z jakich są wytwarzane. Herbatka Motherkind Baby BIO jest przeznaczona dla mam karmiących. Zawiera m.in. nasiona kopru słodkiego, korzeń shatavari, trawę cytrynową, anyżek, korzeń kurkumy.

Zobacz też: Dieta zwiększająca produkcję mleka?

Ekologiczne balsamy na brodawki sutkowe

Trend eko coraz bardziej się rozwija. Coraz więcej kobiet chce dokonywać świadomych wyborów i sięga po kosmetyki naturalne, z certyfikatami potwierdzającymi ich ekologiczność. Powstaje więcej i więcej takich produktów, także przeznaczonych dla mam.

Obecnie nie jest tak wielkim problemem znalezienie np. ekologicznego balsamu na brodawki sutkowe. Taki produkt oferuje co najmniej kilka marek. Jedną z nich jest marka MomMe - w składzie Kojącego balsamu na brodawki sutkowe znajdziemy tylko organiczny olej słonecznikowy i lanolinę o czystości medycznej. Producent zapewnia że produkt nie musi być zmywany przed karmieniem.

Mądra książka

Książka to nie do końca „gadżet", ale na pewno rzecz, która może wspomóc karmienie, a raczej... karmiącą mamę. Mowa o książce „Karmienie piersią". Jej autorka, Magda Karpienia, chce przywrócić kobietom wiarę we własny instynkt i możliwości. Daje nie tylko wiedzę, ale i wsparcie i pomoc w natłoku informacji i zalewie marketingowych rewelacji.

drukuj poleć artykuł

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Najpopularniejsze artykuły

Urlop ojcowski
Staraniowy

Przydatne placówki

Felietony
IH
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55