Amilia

2018-08-17 15:15

BGŻOptima Konto z Lokatą Bezkarną. Opinia

Osobiście uważam, że kobieta powinna być niezależna finansowo, przynajmniej w jakimś stopniu. Dlatego jakiś czas temu zaczęłam sobie gromadzić powoli jakieś oszczędności.

 

Gdy już się trochę nazbierało zaczęłam szukać miejsc na ich przetrzymywania, czyli raczej banków,  bo nie lubię ryzyka. Giełda i inwestycje to nie dla mnie.

 

Niestety muszę stwierdzić, że w bankach działających w naszym kraju nie znalazłam ani jednego konta oszczędnościowego, które nadaje się do systematycznego oszczędzania.

 

Dlaczego? Otóż w każdym banku oprocentowanie konta oszczędnościowego ma charakter promocyjny na bardzo krótki okres - zwykle 3 miesiące po czym spada  poniżej inflacji.

 

Konto Smart w BGŻOptima - czyli reklamowany ostatnio rachunek oszczędnościowy również moim zdaniem się do tego nie nadaje. Wprawdzie oprocentowanie na koncie Smart jest nieco inaczej skonstruowane niż konta oszczędnościowe w innych bankach ponieważ tu podwyższone   oprocentowanie promocyjne dotyczy nowych środków, ale te też po zakończeniu danego okresu promocji przestają być traktowane jako nowe i leżą potem na podstawowym niskim oprocentowaniu poniżej inflacji.

 

Screen ze strony BGŻOptima z oferty Konta Smart

Nadmienię tylko, że trzymanie pieniędzy na koncie z oprocentowaniem poniżej inflacji generuje nam stratę, a nie zysk. Aczkolwiek to i tak lepsze niż trzymanie pieniędzy na koncie osobistym na zero procent lub pod łóżkiem w domu.

 

Nie skreślam jednak całkowcie BGŻOptimy i tego konta Smart. Przede wszystkim dlatego, że można razem z nim założyć dobre lokaty - Lokatę Bezkompromisową lub Lokatę Bezkarną. Są to dwie alternatywne dla siebie lokaty (można wybrać jedną lub druga - nie można skorzystać z obu). Dostępne są wyłącznie na etapie składania wniosku o konto Smart w BGŻOptima. Warunkiem jest też, minimum 1 rok przerwy w korzystaniu z usług BGŻOptima - dotyczy to wszelkich zawartych umów z BGŻOptima w tym także umowy o dostęp do bankowości elektronicznej.

 

Screen ze strony BGŻOptima z oferty Lokat (między innymi Bezkarna i Bezkompromisowa)

Dla osób z mały kapitałem - do których niestety i ja się zaliczam - lepsza jest Lokata Bezkarna ponieważ ma wyższe oprocentowanie, ale jest ograniczona do 20 tys. zł. Z kolei Lokata Bezkompromisowa jest nieco niżej oprocentowane, ale za to dostępna jest dla większych kwot, bo aż do 100 000 zł.

 

Samo konto Smart, może również sprawdzić się jako konto oszczędnościowe do przetrzymania pieniędzy, gdy nie mamy co z nimi zrobić w danym momencie, a nie chcemy ich trzymać na rachunku osobisty z oprocentowaniem równym 0. Wtedy jako nowe środki będą objęte oprocentowaniem promocyjnym konta Smart, które jest powyżej inflacji. Chociaż niedużo. Jednak nie nadaje się te konto do systematycznego oszczędzania w dłuższym okresie czasu.  

 

Źródła:

1. Recenzja konta Smart i Lokaty Bezkompromisowej, Bezkarnej i opinie o BGŻOptima https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html

2. Strona BGŻOptima https://www.bgzoptima.pl

 

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (3):

 1. GabiRaczek
  2018-08-17

  Fajnie, że masz jakieś oszczędności, ja niestety nie mam i żyję dość na bieżąco. Dzieci, rodzina wydatki.

  GabiRaczek
 2. Amilia
  2018-08-17

  Staram się jakieś mieć, ale nie jest tego dużo.

  Amilia
 3. Monikala
  2018-08-17

  Teraz jest takie niskie oprocentowanie w bankach, że i tak nic się nie zyskuje. Parę złotych. Chyba, że ktoś ma miliony, ale to nie trzyma ich na lokatach.

  Monikala
Wtorek, 4 Sierpień 2020
| Rejestracja