Amilia

2017-01-12 13:19

Konto Nest Bank - moja opinia

Nest Bank to bank, który teoretycznie powstał 2, czy bodajże 3 miesiące temu. Nie jest on jednak nowym bankiem. Powstał bowiem na bazie Banku Smart, w którym to miałam konto. Ogólnie mogę powiedzieć, że to jedyny bank jaki udało mi się znaleźć bez opłaty warunkowej do karty. Tak było w Smarcie i tak pozostało w Nest Banku po przeniesieniu konta, za co duży plus, pod warunkiem, że utrzymają takie warunki, czyli darmowe konto bez warunków. Jest to dość istotne dla osób, które rzadko płacą kartą, tak jak ja.

 

 

 

Zalety:
Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku bez warunków

Darmowa karta do konta, bez konieczności wykonywania miesięcznych transakcji bezgotówkowych

Proste i przejrzyste konto, łatwe w obsłudze.

Darmowe przelewy internetowe

Ciekawe konta oszczędnościowe i dobre lokaty. Szczególnie ta dla nowych klientów - lokata witaj, z której ja niestety nie mogłam skorzystać, bo dotyczy ona tylko klientów zakładających konto już w Nest Banku, a moje zostało przeniesione.

Możliwość płacenia kartą bankomatową (debetową) przez Internet. Trzeba ją do tego w pełni aktywować do płatności internetowych, co wymaga aktywacji w systemie oraz wykonania chociaż jednej operacji z użyciem pinu. Np. wypłaty z bankomatu.

Darmowe wszystkie bankomaty w Polsce oraz wpłatomaty sieci Euronet.

 

Wady:

Miałam jedną reklamację, jak kwota przelewu nie pojawiała się w historii, ale się okazało, że saldo się zgadało. Sugeruje to, że w banku tym mogą się pojawiać awarie informatyczne, o czym też czytałam, ale ogólnie wszystko działa jak powinno.

Nie ma ikonki do szybkich przelewów internetowych typu PayU, ale można użyć karty do tego.

Ogólnie bardzo fajne i proste konto, a co najważniejsze darmowe i nie trzeba myśleć, czy się miało wpływ w tym miesiącu, czy nie, ile się wydało kartą. Według mnie brakuje takich ofert na rynku. Oczywiście te pochwały pod warunkiem, że nie wprowadzą jakichś opłat za rok, czy dwa, ale to dopiero się okaże z czasem.

 

Źródła:

Nest Konto - opinie na http://antyhaczyk.blogspot.com

Opinia o Nest Banku na https://antyranking.blogspot.com

następny post wstecz

Komentarze (3):

 1. Amilia
  2017-01-12

  Jeszcze Idea Bank zrezygnował z ostatnio z opłaty za kartę i teraz konto też tam jest w pełni darmowe, ale poza tymi dwoma chyba nie ma już ani jednego banku, gdzie jest darmowe konto bez warunków, a przynajmniej nie znam takiego.

  Amilia
 2. Monikala
  2017-01-12

  Jeszcze Volkswagen Bank ma kartę bez opłat bez warunków, ale za to nie można wypłacać z bankomatu kwot poniżej 400 zł, bo inaczej się zapłaci prowizję, co jest moim zdaniem totalnie bez sensu.

  Monikala
 3. GabiRaczek
  2017-01-13

  Inteligo też jest dobre, trzeba płacić kartą, ale tylko 100 zł na miesiąc.

  GabiRaczek
Piątek, 29 Maj 2020
| Rejestracja