Amilia

2018-08-18 14:12

Tani leasing samochodu (Przedsiębiorcza Mama)

Prowadzę sobie od jakiegoś czasu małą firmę. Działalność prowadzona w domu, małe przychody, ale to dodatkowe zajęcie. Trochę mi też mąż pomaga, który sam mi podsunął ten pomysł. Potrzebny był mi osobny samochód, a jako przedsiębiorca mogę wziąć auto w leasing i odliczyć koszty.

Samochód Opel Corsa

Postanowiłam Wam zatem opisać na blogu jak to wyglądało w praktyce.


Przede wszystkim nie jest to takie proste wcale i nie w przypadku każdej firmy się sprawdzi. Isotone jest przede wszystkim to na ile firma generuje stabilne i systematyczne przychodu, a także oczywiście forma rozliczeń podatku. Nie zawsze można odliczyć koszty poniesione na spłatę leasingu samochodu. Dlatego ważne jest żeby się wcześniej skonsultować z księgową jak to wygląda w twoim przypadku.


Czy wychodzi to taniej niż zakup samochodu na własną rękę?


To też zależy - nawet najlepszy tani leasing będzie się wiązał poza spłata raty również z odsetkami, które ją powiększą oraz dodatkowymi opłatami. Jednak przy możliwości wliczenia raty w koszty, w zależności od uzyskiwanych przez firmę przychodów może, mimo tych opłat i odsetek doliczonych do raty, całościowo może wyjść nieco taniej niż zakup na własną rękę.


Zaletą niewątpliwie jest też fakt, że spłacamy auto małymi kwotami miesięcznie, a nie w całości. Z kolei minusem jest, że do czasu wykupu właścicielem samochodu jest bank. Wykup ustala się na początku przy zawieraniu umowy o leasing samochodu. Może to być duża kwota, może być i mała w zależności od tego jakiej wysokości raty chcemy spłacać. Po zakończeniu spłacania rat, wykupujemy samochód za tą ustaloną kwotę.

 

Jak wybrać najlepszy leasing na samochód?

 

Wybór najlepszego leasingu samochodu nie jest też sprawą prostą. Nie da się powiedzieć, że jedna firma jest najlepsza i najtańsza, a druga jest droga, bo każdy przypadek leasingu jest indywidualny i oddzielnie wyliczany. Najtańszy leasing nie zawsze też będzie najlepszym wyborem, bo firmy są różne i bywa, że robią różne problemy. Jednak kryterium ceny jest raczej najczęściej brane przez ludzi pod uwagę.

 

Przede wszystkim nie bierzemy pierwszej lepszej oferty. Żeby znaleźć najlepszy i najtańszy leasing trzeba się trochę natrudzić i negocjować. Mogę Wam polecić kilka publikacji, na których ja się tego uczyłam, opisujących jak wybrać najlepszy tani leasing: https://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/ Najtańszy leasing na samochód: https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html

Najlepszy leasing wybieramy mając co najmniej kilka ofert. Porównujemy opłaty i koszty i wybieramy dwie  najtańsze, po czym wysyłamy do przedstawiciela z firmy, która dała droższą ofertę tę najtańszą. Zazwyczaj ten od droższej będzie chciał przebić tę tańszą. Tym sposobem otrzymamy atrakcyjniejsze warunki, ale musimy mieć podkładkę w postaci tańszej oferty, bo inaczej niewiele wskóramy w negocjacjach.


Warto też skorzystać z brokera, o czym można przeczytać w publikacjach, które Wam podałam, bo oni porównują oferty kilku firm i przedstawiają klientowi tę najlepszą. Ewentualną prowizję, w przypadku podpisania umowy pokrywa bank, a nie my, więc korzystanie z brokera nie podnosi kosztu leasingu. Jednak na własną rękę i tak warto poszukać, bo może nam się udać znaleźć jeszcze lepsze oferty niż od brokera.

 

To jeszcze nie wszystko. W następnym wpisie opiszę Wam moje perypetie z ubezpieczeniem, bo to też istotny aspekt leasingu.

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (0):

Brak komentarzy.
Piątek, 15 Listopad 2019
| Rejestracja