Amilia

2018-08-17 15:50

Wpływ świec na organizm człowieka

Czym dla nas jest relaks?

To naturalny proces w jakim działa nasz ludzki umysł. Wszyscy posiadamy nabyty mechanizm lub umiejętności, dzięki którym pozbywamy się stresów i uzyskujemy pełną harmonię ciała oraz umysłu. Palenie świec zapachowych ma pozytywny wpływ na nasz organizm, zarówno na nasze ciało jak i umysł. Nie bez powodu świece zapachowe często stosuje się w salonach spa lub w salonach masażu gdzie wdychając zapachy z palącej się świecy odprężamy się i przechodzimy w błogostan.

Po takim aromaterapeutycznym masażu czujemy się jak nowo narodzeni. Wszystko to za sprawą naturalnych zapachów wydobywających się ze świeczki które wpływają kojąco na nasz organizm.

 

Zgaszone świeczki brązowe

Kolejnym miejscem gdzie lubimy używać świeczek zapachowych jest łazienka. Miejsce to w szczególności upodobały sobie kobiety które lubią relaksować się w wannie przy blasku świecy. Taka kąpiel w połączeniu z palącą się świecą np. o zapachu magnolii lub pomarańczy to wspaniały relaks dla ciała i ducha. Relaks to odbudowa naszych sił witalnych i zwiększenie radości którą czerpiemy od życia. Istnieje wiele sposobów na zrelaksowanie się. Jednym z nich jest aromaterapia czyli pozytywne wykorzystanie aromatów ze świec zapachowych lub olejków eterycznych.

 

piegi zapachowe

Wieczory spędzane przy świecach od zawsze kojarzą nam się z czymś przyjemnym. Często zapalamy świecę podczas romantycznej kolacji. Wprowadza to cudowny nastrój wokoło. Nic nie działa na nas tak jak blask świecy kiedy to po ciężkim tygodniu w pracy siadamy na wygodnej kanapie w domowym zaciszu popijając swój ulubiony trunek. Z pewnością światło palącej się świecy w połączeniu z zapachem piżma podziała na płeć piękną pobudzająco.

Świetnym miejscem do zapalenia świecy może być również ogród. Gdy zapada zmierzch możemy zapalić świecę o zapachu lawendy która nie tylko ładnie pachnie ale również ma właściwości odstraszające komary, co pokazuje że świeca to nie tylko światło i relaksujący zapach. Dodatkowo jeśli w naszym ogrodzie posiadamy staw, możemy go podświetlić świecami pływającymi (tzw świeca pływak), które nadadzą wspaniałego klimatu rodem z Indii.

Często nie zdajemy sobie sprawy jaki zapach wprowadzi nas w stan ukojenia a który w stan pobudzenia. Choć możemy kierować się tutaj wiedzą teoretyczną z zakresu aromaterapii. Jednak ważnym jest aby znaleźć swój własny zapach, który zapewni nam ukojenie i harmonię. Warto więc „popróbować” kilka zapachów i wybrać swój ulubiony. Ponieważ na jednych dany zapach zadziała pobudzająco, a na innych wręcz przeciwnie. Każdy z nas jest inny, a sam zmysł węchu jest u nas bardzo rozwinięty i ma wpływ na naszą podświadomość. Znajdźmy więc chwilę w codziennym pędzie i poszukajmy ukojenia z najbliższymi przy zapalonych świecach.

Uwaga! Unikajmy tanich świec zapachowych, są one szkodliwe dla zdrowia i mogą mieć one negatywny wpływ na nasze drogi oddechowe oraz ogólne samopoczucie (bóle głowy, migreny). Przy produkcji tanich świec używa się olejków zapachowych nie wiadomego pochodzenia. Są to świece bez żadnego certyfikatu jakości i należy się ich wystrzegać.

 

Źródła:

1. http://www.poradniki.zgora.pl

2. Kobietyn Portal

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (0):

Brak komentarzy.
Piątek, 15 Listopad 2019
| Rejestracja