Monikala

2017-01-12 19:26

Vivus test darmowej pożyczki

Postanowiłam podzielić się z Wami testem jaki niedawno przeprowadziłam. Tyle się mówi o tych pożyczkach jakie są złe i rzeczywiście masa ludzi ma przez nie problemy, ale moim zdaniem wynika to z ich własnych decyzji i głupoty.

Przede wszystkim od razu widać jakie jest oprocentowanie, czyli RRSO i ile ta pożyczka będzie kosztować. Faktem jest, że są wręcz absurdalnie drogi. W drodze wyjaśnienia powiem, że RRSO to rzeczywista roczna stopa procentowa i obrazuje realne oprocentowanie, czyli koszt jaki pożyczka wygeneruje razem z odsetkami i opłatami o ile zostanie spłacona w terminie. Od razu widać jak te pożyczki są drogie.

Nie zmienia to faktu, że tam nikt nie kłamie i nic nie obiecuje, czego nie będzie. Od razu widać ile będzie kosztować. Toteż z wielkimi obawami na początku postanowiłam sprawdzić tą reklamowaną wszędzie darmową pożyczkę w Vivus. Brakowało mi akurat 100 zł chwilowo no i postanowiłam spróbować. Założyłam sobie, że nawet jak będą jakieś ukryte koszty to od 100 zł nie będą jakieś horrendalne.

Po tygodniu spłaciłam i oddałam równą stówę. Kazali mi wydrukować umowę i wysłać im, czego nie zrobiłam, bo nie będę tam brać kolejnych pożyczek. Profilaktycznie tylko zadzwoniłam i zapytałam, czy są jakieś konsekwencje za nie odesłanie tej umowy. Poinformowano mnie, że nie ma, tylko jakbym się starała o kolejną pożyczkę to mogą mi odmówić z tego powodu.

Jak dla mnie poza promocją te pożyczki są zdecydowanie za drogie i nie będę raczej korzystać, więc olałam temat odsyłania umowy. Ogólnie pieniądze przyszły na kont następnego dnia, a nie od razu jak to w reklamach tego typu firm bywało kiedyś, ale to przecież też chyba zależy od banków.

Ogólnie rzecz biorąc nie pochwalam korzystania z pożyczek, ale jak się to robi z głową to można rzeczywiście za darmo pożyczyć drobną kwotę. Tylko trzeba oddać w terminie. Przypuszczam, że znajdzie się sporo osób, które nie oddaje i potem wpadają w długi, coraz większe i większe.

Wcześniej poszperałam trochę sieci i poczytałam opinie o Vivus. To podobno jest jedna z tańszych firm, a i ma względnie dobrą opinię na tym rynku, a i  tak poza promocją pożyczki te wydają mi się bardzo drogie. Nawet nie chcę wiedzieć jakie są koszty w innych firmach jak jedną z najtańszych jest Vivus.

 

 

Źródła:

Pożycza Vivus - opinie na http://antyhaczyk.blogspot.com

Opinie o Vivus na http://antyranking. blogspot.com

Komentarze (2):

 1. Amilia
  2017-01-12

  Zrobiłaś test, a oni wysyłają zapytanie do BIK i potem to chyba tam zostaje odnotowane i nie wiem czy, nie pogarsza Ci zdolności kredytowej. To tak w razie "w", gdyby Ci kiedyś przyszło brać poważny kredyt.

  Amilia
 2. GabiRaczek
  2017-01-13

  No ja ostatnio próbowałam Extraportfel ale mi odmówili. Z Vivusa byłam zadowolona.

  GabiRaczek

Profil

Monikala właściciel bloga:
Monikala

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Środa, 5 Sierpień 2020
| Rejestracja