W pogodni za szczęściem

2018-06-23 13:40

Skup uszkodzonych samochodów – gdzie szukać?

O skupach samochodów słyszeliśmy zapewne już wielokrotnie. Wiemy że w każdym mieście działa ich co najmniej kilkanaście, że przyjmują samochody każdego rodzaju, bez względu na markę, stan techniczny czy rocznik. Wiemy też, że są jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się wraku i uzyskanie od ręki zapłaty, która jest znacznie wyższa niż ta, jaką oferują nam auto złomy. Skup samochodów za gotówkę jednak, podobnie jak każdy inny rodzaj usług, mogą znacznie różnić się od siebie jakością, bezpieczeństwem, czy poziomem obsługi klienta. Gdzie zatem szukać dobrego skupu?

Unikaj drobnych handlarzy

 

Niejednokrotnie zdarzyło Ci się pewnie znaleźć za szybą samochodu ulotkę „skupujemy auta w każdym stanie”, „wypłacamy gotówkę od ręki”, „płacimy najlepiej” „Zadzwoń do nas”. Poza numerem telefonu nie znajdziemy żadnych danych adresowych, ani jakiegokolwiek tropu, który pozwoliłby nam sprawdzić formę prawną firmy, ani to czy w ogóle działa legalnie. Ulotka wygląda tymczasem niemal na napisaną odręcznie, jakie możemy mieć więc wrażenie o firmie? Tego typu skupu należy omijać szerokim łukiem, może się bowiem okazać, że w przyszłości są w stanie przysporzyć nam wielu kłopotów, jeśli trafimy na nieuczciwych handlarzy.

Czy warto sugerować się opiniami w Internecie?

Fora motoryzacyjne są doskonałym miejscem szukania informacji o sprawdzonych skupach samochodów używanych. Kierowcy dzielą się na niuch bowiem swoimi doświadczeniami bezstronnie, aby ułatwić sprawę innym sprzedającym. Z całą pewnością można więc szukać skupu na łamach Internetu, zarówno odwiedzając bezpośrednio portale firmowe skupów, jak i blogi czy fora poświęcone motoryzacji. Niejednokrotnie odwiedzając już samą stronę internetową, możemy łatwo stwierdzić, czy firma wygląda na godną zaufania, a te najlepsze, udostępniają również w formie PDFów niezbędne zezwolenia, aby rozwiać wszelkie wątpliwości Klientów. Poszukiwania skupu samochodowego w Twoim mieście, proponujemy zatem rozpocząć od przeszukania Internetu, forów, blogów i portali firmowych skupów.

następny post wstecz wstecz poprzedni post
Środa, 20 Styczeń 2021
| Rejestracja