Ciąża

2019-11-27 16:02

Cechy dobrego ginekologa

Wizyty u ginekologa są codziennością każdej kobiety w praktycznie każdym wieku. Wiele kobiet szuka jednak stale nowych lekarzy, gdyż uważają, że ich dotychczasowi specjaliści nie do końca znają się na swojej pracy, mają kiepskie podejście do pacjentek czy są nieuprzejmi. Nie każdy ginekolog, któremu uda się ukończyć specjalizację, ma odpowiednie podejście do pacjentek. Dlatego też jedno lekarze cieszą się sporą popularnością, inni natomiast nie narzekają na nadmiar pacjentek.

Jaki powinien być dobry ginekolog? Dla mnie dobrym ginekologiem jest https://doktor.waw.pl, ale to moja subiektywna opinie. Kim powinien być dobry ginekolog? Przede wszystkim doskonały pod względem zawodowym. Musi mieć ogromną wiedzę, doświadczenie, sprawnie i bezproblemowo diagnozować wszystkie choroby, umieć dobrać odpowiednie środki antykoncepcyjne czy też prowadzić ciąże także te, które są zagrożone lub podwyższonego ryzyka. Im większe doświadczenie oraz oczywiście więcej zadowolonych pacjentek, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą z powołania. Oczywiście, zdarzają się też dobrzy specjaliści, którzy niestety mają nieco nieprzyjemne usposobienie, bywają gburowaci czy niezbyt uprzejmi dla pacjentek. Dla wielu pań jest to wyznacznik, by zamienić lekarza na innego, choć w rzeczywistości specjalista powinien być przede wszystkim dobrym fachowcem.

 

Dobry ginekolog, poza wiedzą i umiejętnościami powinien być również bardzo dyskretny, taktowny, delikatny i mieć właściwe podejście do pacjentek. Nie można zapominać, że jest to dosyć specyficzna profesja. Do lekarza tej specjalności kobiety przychodzą z intymnymi problemami i dolegliwościami, lekarz musi więc być w stu procentach profesjonalistą. Bardzo ważne jest również to, w jakim miejscu lekarz przyjmuje. Gabinet ginekologiczny powinien być przyjazny dla pacjentek, posiadać wyspecjalizowany personel medyczny i okołomedyczny, a także być dobrze wyposażony nie tylko w sprzęt medyczny i niezbędną aparaturę, ale również chociażby eleganckie i wygodne meble w poczekalni. Dobry gabinet ginekologiczny można poznać już od wejścia – w takim miejscu pacjentki doskonale się czują i mają pewność, że trafiły do prawdziwego specjalisty.

wstecz poprzedni post

Profil

magdziaa właściciel bloga:
magdziaa

Magda to ja

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Poniedziałek, 3 Sierpień 2020
| Rejestracja