Ciąża

2018-07-10 17:30

Ciąża - co zabrać do szpitala

 

Przeglądałam dzisiaj fora dotyczące tematu – „co zabrać ze sobą do szpitala na poród”. Będę szczera – złamałam się nieco. Kiedy czytam porady w stylu „wystarczy zabrać koszulę, najlepiej trzy numery większą niż zwykle używasz”, to ciśnienie rośnie mi niepokojąco. Kto udziela takich rad? Proszę Szanownych Pań, w jakich czasach my żyjemy? Ja rozumiem, że czasem trudno jest kupić coś sensownego, ale pobyt w szpitalu w czasie porodu, to poważna sprawa. Do tego wydarzenia trzeba przygotować się nieco wcześniej. Zaplanować i kupić wszystko co będzie niezbędne. Podchodząc do tematu kompleksowo, zacznijmy od tego, że musimy się spakować, a więc będzie nam potrzebna odpowiednia torba (pewnie każda jakąś ma), to jak ona będzie wyglądała ma drugorzędne znaczenie, ważne żeby pomieściła wszystkie rzeczy. A co do tej torby? Wspomniana już koszula, a najlepiej dwie (na zmianę). Koszula musi mieć panel odpinany do karmienia. Jak weźmiemy zwykłą koszulkę, to trudno nam będzie nakarmić maleństwo, bo niby jak naciągając od góry, czy może podciągając całość odsłaniając przy tym wszystko co mamy pod nią. To jest istotna sprawa. W szpitalu spędzimy kilka dni, trzeba przygotować się na to, że nie będziemy tylko leżeć w łóżku, trzeba wyjść na spacer, do toalety, do łazienki. Wtedy przyda nam się szlafroczek no i kapcie. Pamiętajmy o higienie. Mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczka, jakieś kremy, dezodoranty, ręczniki, to standard. Nie zapominajmy o wkładkach higienicznych poporodowych, majtkach siateczkowych (jednokrotnego lub wielokrotnego użytku). Przydadzą się także pieluchy tetrowe, kilka sztuk (bez przesady), konieczne będą również pieluchy dla maleństwa, te najmniejsze, chusteczki nawilżane, czasem ubranka, choć teraz raczej w szpitalach mają takie rzeczy.
Myślę, że te z ważniejszych rzeczy udało mi się przedstawić. Oczywiście można listę jeszcze uzupełnić, jest to wybór bardzo indywidualny, ale pamiętajmy o podstawach. Większość z tych rzeczy można kupić w sklepie www.stylovebrzuszki.otwarte24.pl. Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej www.stylovebrzuszki.republika.pl.
Mam nadzieję, że udało mi się nieco przybliżyć zainteresowanym zagadnienie podstawowych rzeczy, które należy zabrać do szpitala w czasie porodu. Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi propozycjami. Tej sprawy nie można bagatelizować i każdy głos jest

na wagę złota. Pamiętajcie, że ciąża to czas wyjątkowy. Brzuszki muszą być StyLove.

Przeglądałam dzisiaj fora dotyczące tematu – „co zabrać ze sobą do szpitala na poród”. Będę szczera – złamałam się nieco. Kiedy czytam porady w stylu „wystarczy zabrać koszulę, najlepiej trzy numery większą niż zwykle używasz”, to ciśnienie rośnie mi niepokojąco. Kto udziela takich rad? Proszę Szanownych Pań, w jakich czasach my żyjemy? Ja rozumiem, że czasem trudno jest kupić coś sensownego, ale pobyt w szpitalu w czasie porodu, to poważna sprawa. Do tego wydarzenia trzeba przygotować się nieco wcześniej. Zaplanować i kupić wszystko co będzie niezbędne.
Osobiście miałam łatwiej, mam starszą siostrę, która rodziła rok temu i mogłam wszystko obserwować z boku. Miałam też problemy ginekologiczne, byłam zmuszona dość długo szukać dobrego ginekologa. Pamiętam robiłam usg ginekologiczne w Warszawie jakoś rozgadałam się z panią ginekolog i wtedy z rozmowa zeszła na temat słabego przygotowania kobiet do ciąży.. nie tylko od strony zdrowotnej, ale też, że tak powiem od strony technicznej. Wtedy zaczęłam węszyć (podczas wizyty u pani ginekolog nie byłam jeszcze w ciąży), po prostu zainteresował mnie ten temat.

Co więc zabrać do szpitala?

Podchodząc do tematu kompleksowo, zacznijmy od tego, że musimy się spakować, a więc będzie nam potrzebna odpowiednia torba (pewnie każda jakąś ma), to jak ona będzie wyglądała ma drugorzędne znaczenie, ważne żeby pomieściła wszystkie rzeczy. A co do tej torby? Wspomniana już koszula, a najlepiej dwie (na zmianę). Koszula musi mieć panel odpinany do karmienia. Jak weźmiemy zwykłą koszulkę, to trudno nam będzie nakarmić maleństwo, bo niby jak naciągając od góry, czy może podciągając całość odsłaniając przy tym wszystko co mamy pod nią. To jest istotna sprawa. W szpitalu spędzimy kilka dni, trzeba przygotować się na to, że nie będziemy tylko leżeć w łóżku, trzeba wyjść na spacer, do toalety, do łazienki. Wtedy przyda nam się szlafroczek no i kapcie. Pamiętajmy o higienie. Mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczka, jakieś kremy, dezodoranty, ręczniki, to standard. Nie zapominajmy o wkładkach higienicznych poporodowych, majtkach siateczkowych (jednokrotnego lub wielokrotnego użytku). Przydadzą się także pieluchy tetrowe, kilka sztuk (bez przesady), konieczne będą również pieluchy dla maleństwa, te najmniejsze, chusteczki nawilżane, czasem ubranka, choć teraz raczej w szpitalach mają takie rzeczy.

Myślę, że te z ważniejszych rzeczy udało mi się przedstawić. Oczywiście można listę jeszcze uzupełnić, jest to wybór bardzo indywidualny, ale pamiętajmy o podstawach. 

Mam nadzieję, że udało mi się nieco przybliżyć zainteresowanym zagadnienie podstawowych rzeczy, które należy zabrać do szpitala w czasie porodu. Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi propozycjami. Tej sprawy nie można bagatelizować i każdy głos jest na wagę złota. Pamiętajcie, że ciąża to czas wyjątkowy. 

Na koniec warto przed ciążą zrobić wszystkie potrzebne badania w tym także zająć się leczeniem nadżerki (choć w praktyce często wykrywana ona jest dopiero podczas ciąży). Mówię to z własnej autopsji. 

następny post wstecz

Profil

magdziaa właściciel bloga:
magdziaa

Magda to ja

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Czwartek, 13 Sierpień 2020
| Rejestracja