Ciąża

2019-06-24 13:26

Przeprowadzka z dzieckiem

Ostatnio przeprowadziłam się do nowego miasta. Mimo, iż z mężem bardzo staraliśmy się o jak najlepszą atmosferę, dzieci bardzo odczuły przeprowadzkę. Postanowiłam opisać kilka przemyśleń dotyczących przeprowadzki z dziećmi.

Stabilność
Dzieci potrzebują wyjaśnień i codziennych zapewnień. Dzieci, jako dzieci, potrzebują nas, abyśmy byli dorośli, zwłaszcza gdy są duże zmiany, a nie ukrywajmy przeprowadzka jest dużą zmianą. Warto mówić dzieciom o przeprowadzce już na etapie planów, przygotowań, ba najlepiej powiedz dzieciom, jak tylko się dowiesz, że się przeprowadzasz. Do tego daj im możliwość aktywnego uczestniczenia w przeprowadzce. Ja np. razem ze starszym synkiem szukaliśmy firmy przeprowadzkowej. Franek wybrał https://metrans-wro.pl, wybraliśmy ją. Synek poczuł się dumny, że mógł podjąć ważną decyzję.

Zaangażuj dzieci jak najwięcej. Większość miast ma teraz stronę internetową społeczności. Zaproś dzieci do oglądania z tobą ofert nowych mieszkań. Rozmawiaj o tym, czego szukasz. Gdy już zdecydujesz się na nowy dom, zabierz swoje dzieci do odwiedzenia, jeśli to możliwe. Dzieci w wieku od 3 do 4 lat często mają kolegów, którzy są dla nich ważni. Pomyśl o tym, jak pomóc swoim dzieciom pożegnać się. Być może pomoże im to stworzyć ilustrowaną książkę ze zdjęciami przyjaciół lub ich własnych rysunków.

Zaangażuj dzieci w przygotowania do przeprowadzki – planowanie, pakowanie. Zrób to szybciej, aby przeprowadzka była bezstresowa. Jednocześnie zachowuj procedury. Pamiętaj rytuały kolacji i snu mogą pozostać takie same. Dzieci dobrze sobie radzą z przewidywalnymi rzeczami, które zdarzają się w normalnych czasach. Może się okazać, że pomaga to również poczuć się mniej rozproszone.

Tak mi się skojarzyło:

https://youtu.be/g_jUtiKSf1Y

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Profil

magdziaa właściciel bloga:
magdziaa

Magda to ja

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Piątek, 18 Wrzesień 2020
| Rejestracja