nasz pierwszy bobas

2010-01-27 19:11

1 mc 12 dni - koniec szóstego tygodnia

Szósty tydzień od porodu to taka magiczna data po której cały świat ma się stać lepszy :) Każdy podręcznik o ciązy i porodzie tak mówi. Kobieta kończy wtedy okres połogu, staje się zdrowa, zadowolona z siebie a bobas przestaje dokazywać ;)

I niestety jest w tym bardzo dużo prawdy :( Czemu niestety????  Bo ja miałam nadzieje, że u mnie ten stan nastąpi po kilku dniach a nie tygodniach!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak przebiegało moje 6 tygodni?? Bardzo cięzko. Tak określam to z perspektywy czasu. Chyba już poród był mniej wkurzający niż połóg. Poród to pare godzin bólu i spokój. A potem do domu i boli, boli, ......, boli. Mija tydzien a ja nie moge siedziec, nie moge chodzić, nie moge stac dłuzej niż parenascie minut bo zaczyna boleć. Mija drugi tydzień i nie widać różnicy. Mija czwarty tydzień i dopiero delikatna poprawa. Masakra.

A do tego totalne rozchwianie emocjonalne. Burza hormonów. Płaczliwość, brak cierpliwości i bezsilność. A na to wszystko nałożył się trudny okres w życiu Pyśki czyli przystosowywanie się do świata.

Mówie o tym wszystkim w czasie przeszłym bo dziś jest inaczej. Od paru dni jak za odjęciem czarodziejskiej różczki mnóstwo rzeczy się zmieniło. Minęło magiczne 6 tygodni i proszę :)

Stałam się oazą spokoju i opanowania :) Nie mam powodów do płaczu. Znajduję czas na posprzatanie mieszkania. Opieka nad bobasem naprawdę zaczyna mi sprawiać przyjemność. Bobas jest dużo grzeczniejszy. Dużo się śmieje, zaczyna gaworzyć, uwielbia się gimnastykować lezac na przewijaku. Robi juz max 4 kupki dziennie zamiasz 10. Pyśka uwielbia kąpiel. Wkładamy ją wrzeszczącą do wanny, w wodzie w sekundzie się uspokaja i zaczyna się śmiać. Fizycznie praktycznie nie czuję że kiedyś rodziłam. 95% dolegliwości ustąpiło.

No teraz to mam potzrebę doprowadzenia siebie do porządku. Nawet nie tylko potrzebę ale i ogromną ochotę. Bierzemy się za zrzucanie nadplanowych 10 kilo i likwidowanie "brzuszka". Oczywiście w dozwolonych granicach, bo odchudzanie podobno źle wpływa na laktację.

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (0):

Brak komentarzy.

Profil

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Czwartek, 24 Wrzesień 2020
| Rejestracja